خانه / دانلود نرم افزار اندروید / آموزش نصب افزونه در نرم افزار مرورگر اینترنتی کروم اندروید

آموزش نصب افزونه در نرم افزار مرورگر اینترنتی کروم اندروید

آموزش نصب افزونه در نرم افزار مرورگر اینترنتی کروم اندروید

|آموزش نصب افزونه در نرم افزار مرورگر اینترنتی کروم اندروید از پویش سافت

نرم افزار مرورگر اینترنتی کروم اندروید به روش پیش فرض روی این سیستم عامل نصب است و همچنین بسیاری از کاربران برای وب گردی از گوگل کروم بهره بری و استفاده می کنند. ورژن و نسخه کامپیوتر و همچنین موبایلی این نرم افزار مرورگر اینترنتی وب شباهت های زیادی به هم دارند به جز اینکه در ورژن و نسخه موبایل محدودیت هایی وجود دارد.

وقتی گوگل اجازه نصب افزونه در کروم اندروید را نمی دهد

بزرگترین محدودیتی که در ورژن و نسخه اندروید این برنامه جذاب و جالب و خوب دیده می می شود ، عدم امکان نصب افزونه ها می باشد. تو نمی توانید روی کروم اندروید اکستنشن یا آن هم افزونه نصب کنید و همچنین گوگل هم هیچ برنامه جذاب و جالب و خوب ای برای فعال کردن این قابلیت ندارد. ولی باید توجه داشت همیشه راهی برای برداشتن محدودیت ها پیدا می می شود.

چگونه از افزونه های کروم در اندروید بهره بری و استفاده کنیم؟

پس فهمیدیم که روی خود گوگل کروم اندروید نمی می شود افزونه نصب کرد. هیچ راه مستقیمی هم برای انجام این کار وجود ندارد. به همین جهت ما از نرم افزار مرورگر اینترنتی دیگری بهره بری و استفاده می کنیم که از افزونه های کروم پشتیبانی می کند. برای این آموزش نرم افزار مرورگر اینترنتی Kiwi Browser را به تو معرفی می کنیم که بر پایه کرومیوم ساخته شده و همچنین شباهت زیادی به خود کروم دارد.

۱٫دانلود نرم افزار مرورگر اینترنتی کیوی Kiwi Browser و همچنین افزونه های کروم

محیط نرم افزار مرورگر اینترنتی Kiwi Browser
Kiwi Browser

دانلود از گوگل پلی

بعد از دانلود و همچنین نصب آخرین ورژن و نسخه نرم افزار مرورگر اینترنتی کیوی، آن هم را باز کنید تا افزونه ها را دانلود کنید برای رفتن به صفحه افزونه ها، در Kiwi Browser روی سه نقطه عمودی بالا سمت راست کلیک کنید و همچنین از منویی که باز می می شود گزینه Extensions را لمس کنید.

رفتن به قسمت و بخش مدیریت افزونه ها در Kiwi Browser
افزونه های کیوی

همینطور فرا بگیرید: آموزش حذف حافظه جستجو و همچنین کش نرم افزار مرورگر اینترنتی کروم در اندروید

۲٫فروشگاه تحت وب کروم

بعد از رفتن به صفحه افزونه ها با یک محیط خالی مواجه می شوید اینجا وسط صفحه یک لینک با عنوان Kiwi Web Store دیده می می شود که این جا، آن هم جایی است که می توانید افزونه های کروم دسکتاپ را دانلود کنید.

همچنین یاد بگیرید: ۱۱ ترفندی که باید در مورد گوگل کروم اندروید بدانید

۳٫مدیریت افزونه ها

وقتی افزونه های مورد نظر خود را دانلود کردید دوباره به صفحه افزونه ها برگردید تا فهرست آنها را ببینید. از اینجا می توانید اکستنشن ها را غیر فعال کرده یا حذف کنید. به جای این کار می توانید عبارت chrome://extensions را در نرم افزار مرورگر اینترنتی وارد کنید تا به این صفحه منتقل شوید.

مدیریت افزونه ها در KiWi Browser
مدیریت افزونه ها

از آنجایی که برخی از اکستنشن ها مخصوص کامیپوتر ساخته شده اند آن هم بهره بری و استفاده ای که در کامپیوتر دارند برای ورژن و نسخه موبایل شان معنی پیدا نمی کند. با این وجود همیشه می توانید با رفتن به منوی سه نقطه عمودی به شکل دستی به همه افزونه ها دسترسی داشته باشید.

روش دیگر برای گرفتن اکستنشن باز کردن ورژن و نسخه دسکتاپ سایت می باشد. به روش مثال بعضی سایت ها ورژن و نسخه موبایل شان به درستی کار نمی کند ولی در ورژن و نسخه کامپیوتر امکانات شان به روش کامل در دسترس قرار می گیرد.

باز کردن سایت ها به شکل دسکتاپ
ورژن و نسخه دسکتاپ سایت

کدام افزونه های کروم در گوشی کار می کنند؟

شاید تجربه بهره بری و استفاده از همه افزونه ها در ورژن و نسخه موبایل عین کامپیوتر نباشد ولی باید توجه داشت ارزش امتحان کردن را دارند. افزونه Recaptcha solver ، HTTPS Everywhere و همچنین View Image شامل معروف ترین اکستنشن هایی خواهند بود که با روش ذکر شده می توانید از آنها بهره بری و استفاده کنید.

البته توقع نا به جایی است که منتظر باشیم توسعه دهنگان ورژن و نسخه مخصوص موبایل افزونه های خود را تولید کنند ولی باید توجه داشت به هر حال همیشه این امکان وجود دارد که بتوانید از افزونه های موجود برای دسکتاپ، در نرم افزار مرورگر اینترنتی کروم اندروید خود بهره بری و استفاده کنید.

در همین زمینه بخوانید: معرفی بهترین افزونه های فایرفاکس اندروید + آموزش نصب

آموزش نصب افزونه در نرم افزار مرورگر اینترنتی کروم اندروید در تاریخ ۱۱ August 2019 | 2:00 pm منتشر شده است

مطلب پیشنهادی

افزار-برش-آهنگ-برای-اندروید-1.jpg

۴ نرم افزار برش آهنگ برای اندروید : خودتان رینگتون بسازید!

۴ نرم افزار برش آهنگ برای اندروید : خودتان رینگتون بسازید! |۴ نرم افزار برش …