خانه / دانلود نرم افزار اندروید / ۶ روش انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر با کابل و همچنین Wifi

۶ روش انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر با کابل و همچنین Wifi

۶ روش انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر با کابل و همچنین Wifi

|۶ روش انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر با کابل و همچنین Wifi از پویش سافت

همه ما زمان هایی هست که می خواهیم بین اسمارت فون اندروید و همچنین کامپیوتر خود انتقال فایل انجام دهیم. از جا به جا کردن عکسی که جدید و تو و تازه با گوشی انداخته ایم بگیرید تا فایل های PDF، موزیک، فیلم و همچنین…

معرفی ۶ راه انتقال فایل بین گوشی اندروید و همچنین PC

بعضی ها عادت دارند تلگرام خود را همیشه آنلاین نگه دارند و همچنین از طریق Save Message آن هم، فایل های خود را جا به جا کنند. ولی این تنها راه ممکن نیست اصلا شاید جایی بودید که اینترنت نداشتید. پس اجازه دهید ۶ روش متنوع و گوناگون و مختلف برای انتقال فایل بین دستگاه های اندرویدی با ویندوز را به تو معرفی کنیم تا همیشه وابسته به تلگرام نباشید.

۱٫انتقال فایل از طریق بلوتوث از اندروید به کامپیوتر

در صورتی که دانگل بلوتوث روی کامپیوتر خود دارید یا از لپ تاپ بهره بری و استفاده می کنید می توانید از روش قدیمی انتقال فایل با  بلوتوث بهره بری و استفاده کنید.

این روش نیازی به اینترنت و همچنین کابل ندارد و همچنین همه چیز بیسیم انجام می می شود ولی باید توجه داشت با توجه افزایش حجم انواع فایل ها در دنیای دیجیتال امروز، عملا روش انتقال فایل با بلوتوث تنها و فقط به درد فایل های کم حجم مثل اسناد سبک متنی می خورد. به روش مثال عاقلانه نیست یک فیلم ۷۰۰ مگابایتی را با بلوتوث از گوشی به کامپیوتر منتقل کنید و همچنین برای این فایل بهتر است از روش های بعدی بهره بری و استفاده کنید.

آموزش انتقال فایل با بلوتوث از اندروید به کامپیوتر

بلوتوث هر دو دستگاه را روشن کنید. در ویندوز کلید های Win+i را بزنید در پنجره تنظیمات ویندوز به Devices بروید و همچنین Bluetooth & other devices را از زبانه سمت چپ انتخاب کنید. سپس دوباره گزینه بلوتوث را انتخاب کنید تا اسکن دستگاه های بلوتوث اطراف، آغاز می شود.

در همین زمان به تنظیمات گوشی اندروید بروید و همچنین قسمت بلوتوث را باز کرده و همچنین Pair new device را انتخاب کنید. حالا صبر کنید تا گوشی توسط کامپیوتر شناسایی می شود. هر دو دستگاه از تو کدی امنیتی را برای جفت کردن از طریق بلوتوث، درخواست می کنند.

Pair شدن دستگاه ها در انتقال فایل بلوتوثی
جا به جایی فایل با بلوتوث

بعد از برقراری اتصال در گوشه پایین سمت راست تسک بار ویندوز آیکون بلوتوث را پیدا کنید روی آن هم کلیک راست کرده و همچنین Receive a file را زده و همچنین با انتخاب دکمه Next انتقال فایل را آغاز کنید.

روش انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر با بلوتوث
روش انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر

در همین حال، برنامه جذاب و جالب و خوب مدیریت فایل یا گالری گوشی را باز کنید و همچنین فایل هایی که می خواهید منتقل شوند را انتخاب نمایید در قسمت دستگاه ها PC را برای مقصد فایل های خود برگزینید.

بعد پایان جابه جایی فایل، پیغامی مبنی بر اتمام عملیات نمایش داده می می شود، حالا از تو پرسیده می می شود که فایل دریافت شده را کجا می خواهید ذخیره کنید، مسیری برای آن هم مشخص کرده و همچنین فایل را سیو کنید.

۲٫جا به جایی فایل با برنامه جذاب و جالب و خوب AirDroid

AirDroid برنامه جذاب و جالب و خوب ای برای انتقال فایل بیسیم از طریق Wifi بین اندروید و همچنین کامپیوتر می باشد. برای بهره بری و استفاده از این برنامه جذاب و جالب و خوب کافیست ورژن و نسخه اندروید آن هم را روی گوشی نصب کنید سپس با دریافت آیپی از برنامه جذاب و جالب و خوب با نرم افزار مرورگر اینترنتی کامپیوتر خود آیپی را وارد کرده و همچنین با وای فای فایل جا به جا کنید. برای این کار در AirDroid مطمئن شوید گزینه Files فعال باشد.

محیط برنامه جذاب و جالب و خوب AirDroid
AirDroid

حالا می توانید کلاینت ویندوز این برنامه جذاب و جالب و خوب را هم روی کامپیوتر نصب کنید (الزامی به نصب ورژن و نسخه کامپیوتر نیست و همچنین کار با نرم افزار مرورگر اینترنتی هم قابل انجام است). همچنین با این برنامه جذاب و جالب و خوب می توانید برعکس از کامپیوتر به اندروید هم فایل منتقل کنید. این کار به شکل درگ و همچنین دراپ، قابل انجام است.

ورژن و نسخه کامپیوتر AirDroid
AirDroid

همچنین دریافت کنید: دانلود AnyTrans ورژن و نسخه ۷٫۰٫۴ – انتقال فایل بین گوشی اندرویدی و همچنین رایانه

۳٫جا به جایی فایل با برنامه جذاب و جالب و خوب Pushbullet

مثل ایر دروید، Pushbullet هم برای انتقال فایل بین کامپیوتر و همچنین اندروید با وای فای کاربرد دارد. ابتدا ورژن و نسخه اندروید Pushbullet را نصب کنید بعد از آن هم به سایت سازنده برنامه جذاب و جالب و خوب بروید و همچنین کلاینت ویندوز یا ورژن و نسخه مخصوص کامپیوتر آن هم را دانلود نمایید.

برای ارسال و همچنین دریافت فایل با PC وارد منوی برنامه جذاب و جالب و خوب شده و همچنین دکمه Pushing را بزنید. سپس آیکون موشک را لمس کنید عکس های مورد نظر خود را انتخاب کرده و همچنین آنها را ارسال کنید.

ورژن و نسخه اندروید Pushbullet
Pushbullet

لحظه ای بعد عکس در ورژن و نسخه کامپیوتر یا کلاینت ویندوز نمایان می می شود. دقت کنید برای جا به جایی فایل هم با این برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنین هم برنامه جذاب و جالب و خوب قبلی حتما باید هر دو دستگاه (گوشی و همچنین کامپیوتر) به یک شبکه وای فای وصل باشند ولی باید توجه داشت اتصال به اینترنت ضرورتی ندارد.

کلاینت ویندوز برنامه جذاب و جالب و خوب Pushbullet
Pushbullet

این برنامه جذاب و جالب و خوب را هم تست کنید: دانلود AirMore: File Transfer 1.6.3.8 انتقال فایل بین اندروید و همچنین کامپیوتر با Wifi

۴٫انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر با کابل USB

دم دستی ترین روشی که برای انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر به ذهن هر شخصی می رسد بهره بری و استفاده از کابل USB می باشد. وقتی برای اولین بار گوشی را با کابل به PC وصل می کنید اعلان اجازه دسترسی روی صفحه گوشی نمایان می می شود. این مجوز را صادر کنید.

حالا باید حالت اتصال USB گوشی را روی انتقال فایل قرار دهید.

انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر با کابل
اتصال گوشی با USB

حالا به سراغ کامپیوتر بروید، ببینید گوشی توسط سیستم شناسایی شده یا خیر. در صورتی که این چنین بود معمولا اسم مدل گوشی به عنوان یک حافظه جانبی شناخته می می شود، می توانید آن هم را باز کرده و همچنین انتقال فایل از آن هم انجام دهید.

انتقال فایل بین گوشی و همچنین کامپیوتر با کابل و همچنین انتخاب فایل ها
شناسایی گوشی توسط کامپیوتر

توجه داشته باشید همیشه در اولین اتصال هر دستگاهی به کامپیوتر ابتدا باید درایورهای مخصوص آن هم دستگاه روی سیستم نصب شوند پس در صورتی که گوشی شناسایی نمی می شود به شرط سالم بودن کابل و همچنین پورت های اتصال، یا حالت اتصال USB درست نیست یا درایور گوشی روی کامپیوتر نصب نشده است.

۵٫انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر با رم ریدر

یکی دیگر از روش های انتقال فایل به شکل سنتی این است که رم گوشی خود را خارج کرده آن هم را درون یک رم ریدر قرار دهید و همچنین مثل یک فلش مموری به کامپیوتر وصل کنید.

انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر با رم ریدر و همچنین OTG
انتقال فایل با رم ریدر

این روش برای وقتی که نه کابل USB همراه تان هست نه یک شبکه وای فای که هر دو دستگاه را به آن هم وصل کنید، موثر می باشد.

در صورتی که گوشی تو رم ندارد یا اصلا رم نمی خورد، راه حل جایگزین بهره بری و استفاده OTG می باشد. با OTG فلش مموری خود را به گوشی وصل کنید و همچنین فایل ها را با فایل منیجر، از فلش روی گوشی بریزید.

۶٫منتقل کردن فایل با فضای ابری یا ایمیل از اندروید به کامیپوتر

آخرین روشی که برای انتقال فایل بین گوشی و همچنین PC به تو معرفی می کنیم بهره بری و استفاده از فضاهای ابری و همچنین ایمیل می باشد. سرویس هایی مثل، دراپ باکس، و همچنین گوگل درایو شامل معروف ترین ارائه دهنده های این سرویس ها و خدمات خواهند بود.

انتقال فایل با سرویس های ابری
بهره بری و استفاده از سرویس های ابری

به عنوان نمونه، همین گوگل درایو و همچنین دراپ باکس که مثال زدیم امکان آپلود خودکار از دوربین گوشی را دارند. در صورتی که کلاینت ویندوز این برنامه جذاب و جالب و خوب ها را روی کامپیوتر خود نصب داشته باشید به روش خودکار تصاویر بارگزاری شده و همچنین در کامپیوتر و همچنین اندروید همگام سازی می شوند.

برای بقیه سرویس های ابری هم امکاناتی مشابه این، وجود دارد. با آنها هم می توانید فایل های خود را در فضای ابری با گوشی آپلود کنید تا بعدا در کامپیوتر یا هر دستگاه دیگر به فایل ها دسترسی داشته باشید.

کار با سرویس های ابری برای انتقال فایل
بهره بری و استفاده از سرویس های ابری

ولی باید توجه داشت در صورتی که از سرویس های ابری بهره بری و استفاده نمی کنید روش جایگزین برای تو ایمیل می باشد. برای این کار هر چیزی را خواستید در گوشی به یک ایمیل ضمیمه کنید و همچنین برای خودتان ارسال کنید. حالا در کامپیوتر ایمیلی که برای خود فرستاده بودید را باز کرده و همچنین فایل ضمیمه را دانلود کنید.

هر چند این روش مشکل خاصی ایجاد نمی کند ولی باید توجه داشت بدون شک تنها و فقط در صورتی که ناچار شدید به سراغ آن هم بیایید چرا که روش های دیگر به مراتب سریع تر و همچنین راحت تر از ضمیمه کردن فایل به ایمیل می باشد.

همینطور بخوانید: انتقال فایل از کامپیوتر به گوشی و همچنین بلعکس با دستورات ADB

۶ روش انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر با کابل و همچنین Wifi در تاریخ ۷ August 2019 | 2:15 pm منتشر شده است

مطلب پیشنهادی

افزار-برش-آهنگ-برای-اندروید-1.jpg

۴ نرم افزار برش آهنگ برای اندروید : خودتان رینگتون بسازید!

۴ نرم افزار برش آهنگ برای اندروید : خودتان رینگتون بسازید! |۴ نرم افزار برش …