خانه / دانلود نرم افزار اندروید / فیلتر نور آبی گوشی چیست؟ + بهترین برنامه جذاب و جالب و خوب های فیلتر نور آبی اندروید

فیلتر نور آبی گوشی چیست؟ + بهترین برنامه جذاب و جالب و خوب های فیلتر نور آبی اندروید

فیلتر نور آبی گوشی چیست؟ + بهترین برنامه جذاب و جالب و خوب های فیلتر نور آبی اندروید

|فیلتر نور آبی گوشی چیست؟ + بهترین برنامه جذاب و جالب و خوب های فیلتر نور آبی اندروید از پویش سافت

قبل از اینکه به بحث فیلتر نور آبی بپردازیم یک سوال ساده مطرح می کنیم: تو معمولا چقدر شب ها راحت می خوابید؟ در صورتی که جواب تان چیزی غیر از همیشه باشد این احتمال وجود دارد که متاثر از ابزاری های الکترونیکی که بهره بری و استفاده می کنید چرخه خواب شبانه تو، به مشکل خورده باشد.

نور آبی چه مشکلی دارد که بخواهیم از فیلتر نور آبی بهره بری و استفاده کنیم؟

خیلی از ما عادت داریم جدید و تو و تازه زمانی که به رختخواب رفتیم و همچنین همه جا تاریک بود گوشی را برداشته، مطالعه کنیم، فیلم ببینیم و همچنین به وب گردی بپردازیم. باید بدانید کار کردن در تاریکی با صفحه نمایش گوشی (حتی در صورتی که نور آن هم را کم کرده باشید) برای سلامتی مضر است.

مشکل اینجاست که اشعه نور آبی که از صفحه نمایش گوشی متصاعد می می شود، ذهن ما را فریب می دهد طوری که مغز خیال می کند باید بیدار بماند. راه حل این مشکل فیلتر کردن نور آبی صفحه برای دستگاه اندروید شماست.

آیا نور آبی فایده ای هم دارد؟

نور روز هم شامل نور آبی می می شود که برای ما نیازی ضروی است و همچنین باعث می می شود در طول روز هشیار و همچنین بیدار باشیم و همچنین به عبارتی بخشی از چرخه خواب ما را هم شامل می می شود.

ولی باید توجه داشت وقتی اکسپوژر نور آبی، شب هم بخواهد به چشمان ما برسد مغز ما فریب می خورد، تصور می کند هنوز روز است و همچنین کماکان ما را بیدار نگه می دارد.

طول موج رنگ ها
طول موج نور آبی

ضرر نور آبی از دیدگاه علمی چگونه است؟

بررسی های انجام شده توسط دانشگاه هاروارد نشان می دهد که بهره بری و استفاده مکرر از از گجت ها (اعم از موبایل، ساعت هوشمند و همچنین…) در بعد از ظهر، بر کمیت و همچنین کیفیت خواب ما اثر می گذارد.

دلیل این موضوع اکسپوژر نور در زمان شب می باشد. به روش خاص تر اکسپوژر طول موج کوتاه نور آبی که در همه صفحه نمایش های گوشی ها و همچنین تبلت ها از آن هم بهره بری و استفاده می می شود، این مشکل را سبب می گردد.

بر اساس تحقیق دیگری که دیلی میل منتشر کرده است، معلوم گردیده قرار دادن یک لامپ LED درخشان به رنگ آبی روی داشبورد ماشین ها، روشی موثر برای جلوگیری از خواب آلودگی رانندگان بوده است!

فیلتر نور آبی چه کاری انجام می دهد؟

بیشتر برنامه جذاب و جالب و خوب های فیلتر نور آبی یک کار ثابت را انجام می دهند. این برنامه جذاب و جالب و خوب ها در طول روز هیچ کاری انجام نمی دهند و همچنین هنگامی که خورشید غروب کرد فعال شده، هاله ای از نور قرمز روز صفحه می اندازند و همچنین دمای رنگ های آن هم را تغییر می دهند.

کارکرد فیلتر نور آبی در گوشی
یک گوشی که فیلتر نور آبی روی آن هم اعمال شده

وقتی همه چیز  قرمز می می شود!

با اعمال کردن فیلتر آبی، همه چیز ته مایه قرمز پیدا می کند که شاید کمی طول بکشد به آن هم عادت کنید. ولی باید توجه داشت در عین حال آثار مضر و همچنین بد نور آبی هم از بین می رود و همچنین تابش اشعه به چشم را به شکل موثری کاهش می دهد.

حتی در صورتی که تاثیر نور آبی بر خواب را قبول نداشته باشید فورا متوجه کاهش فشار روی چشم وقتی که در یک اتاق تاریک با گوشی کار می کنید، خواهید شد. ولی باید توجه داشت شاید این فیلتر و همچنین کاهش کنتراست در بعضی برنامه جذاب و جالب و خوب ها برای تان مشکل ساز می شود و همچنین زدن بعضی دکمه ها به این خاطر برای تان سخت می شود.

قابلیت حالت شب پیش فرض در گوشی ها

از اندروید ۷ به بعد حالت شب به روش پیش فرض به سیستم عامل اندروید اضافه شد و همچنین تنها و فقط کافیست برای بهره بری و استفاده از آن هم، از تنظیمات گوشی فعالش کنید. ( به مسیر Settings > Display رفته و همچنین به دنبال گزینه ای به نام Night Light بگردید. )

امکان زمان بندی برای فعال شدن و همچنین غیر فعال شدن خودکار حالت شب هم برای این قابلیت در نظر گرفته شده است. به این معنی که مثلا، در ساعت مشخصی از شب به روش اوتوماتیک حالت شب فعال می شود و همچنین صبح در ساعت خاصی که خودتان تعیین می کنید دوباره به حالت عادی بازگردد.

در همین مورد بیاموزید: آموزش نحوه فعالسازی مود شب Night mode در اندروید

بهترین برنامه جذاب و جالب و خوب های فیلتر نور آبی اندروید:

Twilight (بدون روت)

محیط برنامه جذاب و جالب و خوب Twilight
Twilight

دانلود از گوگل پلی

Twilight قوی ترین نرم افزار فیلتر نور آبی برای اندروید می باشد که حرارت رنگ ها را کاهش داده و همچنین هاله ای قرمز روی آن هم می اندازد. نمایشگر گوشی تا سطحی تاریک می می شود که خودتان تعیین کرده باشید.

به کمک بهره بری و استفاده از سنسور تشخیص روشنایی گوشی، برنامه جذاب و جالب و خوب Twilight تنظیمات را به روش خودکار اعمال می کند. ویژگی دیگری در برنامه جذاب و جالب و خوب وجود دارد که آن هم را کاربردی می کند، آن هم هم این است که می توانید تعیین کنید برنامه جذاب و جالب و خوب های خاصی در صورتی که اجرا شدند فیلتر، غیرفعال می شود.

Night Light (KCAL) (روت شده)

محیط برنامه جذاب و جالب و خوب Night Light (KCAL)
Night Light (KCAL)

دانلود از گوگل پلی

در صورتی که گوشی اندروید روت شده دارید Night Light بهترین گزینه برای شماست. این برنامه جذاب و جالب و خوب قادر است مستقیما نمایشگر را کنترل کند. به جای اینکه هاله قرمز روی صفحه بیندازد، این نرم افزار مقدار نور آبی متصاعد شونده از صفحه نمایش را کاهش می دهد.

در نتیجه کیفیت تصویر گوشی، بالاتر می رود. Night Light همه چیز را قرمز نمی کند و همچنین مشکی، مشکی می ماند. کنتراست از بین نرفته و همچنین برای نوتیفیکیشن ها نیز مزاحمتی ایجاد نمی کند.

همچنین دانلود کنید: با Bluelight Filter for Eye Care از چشمان خود مراقبت کنید

کاهش اثر نور آبی بدون فیلتر کردن آن هم

اثر قرمزی روی صفحه وقتی از فیلتر نور آبی بهره بری و استفاده می کنید کمی غیر عادی به نظر می رسد. ولی باید توجه داشت خیلی زود می می شود به آن هم عادت کرد. با این وجود عده ای خواهند بود که این قرمز شدن را نمی پسندند.

در صورتی که تو هم یکی از مخالفان قرمز شدن صفحه هستید، هنوز هم روش هایی برای کم کردن اثر نور آبی وجود دارد. موضوع سر مقدار نور آبی است که به چشمان تو می رسد. پس بین تبلت و همچنین گوشی سعی کنید از گوشی بهره بری و استفاده کنید زیرا و به درستی که صفحه کوچک تری دارد و همچنین طبیعتا حجم کمتری از نور آبی را از خود متصاعد می کند.

همچنین در صورتی که برنامه جذاب و جالب و خوب هایی دارید که تم مخصوص شب دارند آنها  را فعال کنید. خبر خوب اینکه در اندروید ۱۰ قرار است تم تاریک برای سراسر محیط اندروید به صورت پیش فرض قابل انتخاب باشد.

از بین بردن اثر نور آبی
کاهش اثر نور آبی

برای مطالعه در نور کم با صفحه گوشی چه باید کرد؟

بیشتر کتاب خوان ها حالتی دارند که رنگ نوشته و همچنین زمینه را برعکس می کنند که این کار موقع مطالعه در تاریکی شب بهتر از حالت پیش فرض متن مشکی روی زمینه سفید می باشد.

Google Play Books پا را از این هم فراتر گذاشته و همچنین حالت شب مخصوص به خود را داراست. به این معنی که در ساعت مشخصی فعال و همچنین در ساعت خاص دیگری، به روش خودکار، حالت شب غیر فعال می گردد.

همینطور دریافت کنید: دانلود ۰٫۵٫۹٫۳ Dimly نرم افزار کاهش روشنایی صفحه نمایش

فیلتر نور آبی گوشی چیست؟ + بهترین برنامه جذاب و جالب و خوب های فیلتر نور آبی اندروید در تاریخ ۲۹ July 2019 | 2:20 pm منتشر شده است

مطلب پیشنهادی

افزار-برش-آهنگ-برای-اندروید-1.jpg

۴ نرم افزار برش آهنگ برای اندروید : خودتان رینگتون بسازید!

۴ نرم افزار برش آهنگ برای اندروید : خودتان رینگتون بسازید! |۴ نرم افزار برش …