خانه / دانلود نرم افزار اندروید / آموزش سامانه راز بانک صادرات برای رمز یکبار مصرف

آموزش سامانه راز بانک صادرات برای رمز یکبار مصرف

آموزش سامانه راز بانک صادرات برای رمز یکبار مصرف

|آموزش سامانه راز بانک صادرات برای رمز یکبار مصرف از پویش سافت

بحث رمز یکبار مصرف پویا به جای رمزهای ثابت برای کارت های بانکی در سیستم بانکی کشور مدتی است که بر سر زبان ها افتاده است. داستان از این قرار است که رمز در گوشی تلفن همراه تو با چند کلیک ساده در هر بار بهره بری و استفاده جداگانه تولید می گردد، تا جلوی برخی مضر و همچنین بد بهره بری و استفاده های اشخاص سودجو گرفته می شود. بانک های دولتی و همچنین خصوصی یکی بعد از دیگری از سامانه های خود برای این روش جدید رونمایی کرده اند. بعد از نرم افزار بام بانک ملی، حالا نوبت به معرفی و همچنین آموزش بهره بری و استفاده از سامانه راز بانک صادرات ایران می رسد. بانک صادرات از تاریخ ۱ خرداد ۹۸ رسما سامانه راز را در اختیار عموم کاربران قرار داده و همچنین در حال حاضر این سامانه هم برای کارت های بانک صادرات و همچنین هم برای کارت های بانک آینده قابل بهره بری و استفاده می باشد.

در همین زمینه مطالعه کنید: آموزش دریافت رمز یکبار مصرف با نرم افزار ۶۰ بانک ملی

دانلود راز بانک صادرات

سامانه راز بانک صادرات چیست و همچنین چگونه کار می کند؟

نگه داری از رمز عبور برای اشخاص از اهمیت بالایی برخوردار است به طوری که بسیاری از کلاهبرداری ها به علت لو رفتن رمز عبور اتفاق می افتد. به همین دلیل بانک صادرات نام “راز” را برای سامانه تولید رمز یکبار مصرف خود قرار داده است. برای مراقبت از رمز روشی که تعریف شده این است که رمز ها یکبار مصرف باشند. یعنی بعد از گذشت مدت کوتاهی (به روش پیش فرض ۶۰ ثانیه) منقضی و همچنین دیگر قابل بهره بری و استفاده نباشند. تو کارت های خود را در نرم افزار اضافه می کنید و همچنین برای هر کدام رمز اول یا دوم یکبار مصرف از برنامه جذاب و جالب و خوب دریافت می کنید. این خلاصه عملکرد سامانه راز بانک صادرات می باشد.

این راز را می توانید به دیگران بگویید!

در روش سنتی معمول تو یک رمز ثابت داشتید و همچنین هنگام خرید کردن، فروشنده بعضا از تو می پرسید: رمز؟ و همچنین تو بلند رمز خود را می گفتید. همین کار به ظاهر کم اهمیت که برای بسیاری از ما اتفاق افتاده فضا را برای انواع مضر و همچنین بد بهره بری و استفاده ها مهیا می ساخت. سیستم بانک صادرات برای تولید رمز پویا (یکبار مصرف) طراحی شده است تا موقع بهره بری و استفاده از کارت بانکی در آن هم لحظه رمز جدیدی از نرم افزار راز دریافت کرده و همچنین از آن هم بهره بری و استفاده کنید. با این حساب دیگر نگرانی ای از بابت بلند گفتن رمز هم وجود ندارد چرا که اعتبار این رمز ۶۰ ثانیه بیشتر نیست.

کارت های چه بانک هایی را در نرم افزار راز بانک صادرات می قدرت اضافه کرد؟

در حال حاضر این سیستم دو بانک آینده و همچنین صادرات را پشتیبانی می کند. ولی ممکن است در ورژن و نسخه های بعدی بانک های دیگر هم به آن هم اضافه می شود. البته این موضوع منوط به همکاری داخلی بانک ها با یکدیگر می باشد و همچنین ارتباطی به دستور بانک مرکزی برای راه اندازی سیستم های تولید رمز یکبار مصرف پویا ندارد.

آموزش بهره بری و استفاده از اپلیکیشن راز بانک صادرات

۱٫به سایت رسمی بانک صادرات ایران رفت و آمد و مراجعه نموده و همچنین آخرین ورژن و نسخه نرم افزار راز را دریافت کنید. بعد از اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب دستورالعمل بهره بری و استفاده از آن هم را به صورت تصویری دیدن می کنید:

۲٫رمز عبوری به شکل الگو یا عددی برای وارد شدن به برنامه جذاب و جالب و خوب به دلخواه تعیین کنید:دانلود راز بانک صادرات

۳٫کارت های بانکی خود از بانک آینده یا صادرات را در برنامه جذاب و جالب و خوب اضافه نمایید. برای هر کارت یک کد فعالسازی به گوشی تو پیامک می می شود که این کد را باید در برنامه جذاب و جالب و خوب وارد کنید. بعد از انجام این کار روی “افزودن رمز اول کارت” یا  “افزودن رمز دوم کارت” کلیک کنید.

 

 

۴٫کدهایی که در این قسمت باید وارد کنید دو قسمت دارند برای گرفتن کد قسمت اول به خودپرداز رفت و آمد و مراجعه کنید و همچنین مطابق آنچه در مرحله اول دیدن کردید از ATM کد بگیرید. با انجام این کار کد دیگری برای تو پیامک می می شود که برای قسمت دوم این صفحه بهره بری و استفاده می گردد. به عبارت دیگر کد خودپرداز را در کادر اول و همچنین کد طولانی پیامک شده را در کادر دوم باید وارد کنید.

دانلود راز بانک صادرات

۵٫تمام این مراحل برای هر کارتی باید جداگانه تکرار می شود. در نهایت به سادگی می توانید رمز اول و همچنین دوم یکبار مصرف خود را از برنامه جذاب و جالب و خوب راز بانک صادرات دریافت نمایید.

دانلود راز بانک صادرات

موارد و نکات قابل توجه در مورد سامانه راز بانک صادرات

  • حداقل سیستم مورد نیاز اندروید ۲٫۴ می باشد
  • دستگاه تو نباید روت باشد
  • ساعت گوشی حتما باید به صورت خودکار تنظیم شده باشد در غیر این صورت در بهره بری و استفاده از نرم افزار دچار مشکل می شوید.
  • تنظیمات Developer Options باید در گوشی غیر فعال باشد(در حالت پیش فرض در تمام گوشی ها این حالت غیر فعال است)
  • شماره تماسی که در قسمت اضافه کردن کارت بانکی وارد می کنید باید آن هم شماره ای باشد که در حساب بانکی تان ثبت شده است و همچنین گرنه کد فعالسازی ارسال نخواهد شد.

پشتیبانی سامانه راز بانک صادرات

در پایان در صورتی که در بهره بری و استفاده از نرم افزار راز دچار مشکل شدید یا سوالی برای تان مطرح شد در قسمت و بخش “راهنما” در تنظیمات برنامه جذاب و جالب و خوب به سوالات رایج پاسخ داده شده است. در صورتی که مشکل حل نشد قسمت “پشتیبانی بانک ها” نیز شماره تلفن پشتیبانی بانک مورد نظر را نشان می دهد تا بتوانید با آنها تماس حاصل کنید.

تو همیشه می توانید آخرین ورژن و نسخه نرم افزار راز را از سایت رسمی بانک صادرات با کلیک روی لینک زیر دریافت نمایید:

دانلود آخرین ورژن و نسخه راز برنامه جذاب و جالب و خوب بانک صادرات برای تولید رمز یکبار مصرف پویا

آموزش سامانه راز بانک صادرات برای رمز یکبار مصرف در تاریخ ۲۵ May 2019 | 1:00 pm منتشر شده است

مطلب پیشنهادی

افزار-برش-آهنگ-برای-اندروید-1.jpg

۴ نرم افزار برش آهنگ برای اندروید : خودتان رینگتون بسازید!

۴ نرم افزار برش آهنگ برای اندروید : خودتان رینگتون بسازید! |۴ نرم افزار برش …