خانه / دانلود نرم افزار اندروید / آموزش دریافت رمز یکبار مصرف با نرم افزار ۶۰ بانک ملی

آموزش دریافت رمز یکبار مصرف با نرم افزار ۶۰ بانک ملی

آموزش دریافت رمز یکبار مصرف با نرم افزار ۶۰ بانک ملی

|آموزش دریافت رمز یکبار مصرف با نرم افزار ۶۰ بانک ملی از پویش سافت

بعد از هشدار پلیس فتا در مورد افزایش روز افزون مضر و همچنین بد بهره بری و استفاده های گوناگون از طریق افشای رمز کارت های بانکی توسط کلاهبرداران اینترنتی، بانک ملی ایران به عنوان یکی از مهم ترین و همچنین پر مخاطب ترین بانک های کشور سیستم جدیدی برای دریافت رمز یکبار مصرف، ایجاد کرده است. این سیستم که سامانه رمز یکبار مصرف نرم افزاری ۶۰ نام دارد. بعد از نصب روی گوشی های تلفن همراه با اتصال به سرور های بانک ملی در هر لحظه رمزی را تولید می کند و همچنین برای کاربر ارسال می کند.

این رمز به روش پیش فرض تنها و فقط به مدت ۶۰ ثانیه اعتبار دارد. وجه تسمیه این سامانه نیز همین ۶۰ ثانیه ای بودن مدت اعتبار رمز های یکبار مصرف می باشد. در حال حاضر از این سرویس هم برای رمز اول و همچنین هم برای رمز دوم کارت های بانک ملی می قدرت بهره بری و استفاده نمود.

آموزش نرم افزار 60 بانک ملی

بهره بری و استفاده از سامانه رمز یکبار مصرف نرم افزاری ۶۰ اجباری است؟

خیر، هنوز این سیستم اجباری نشده ولی باید توجه داشت با توجه به هشدار پلیس، امکان دارد در آینده ای نه چندان دور الزامی می شود.

سامانه ۶۰ برای چه محیط هایی مناسب است؟

 • در فروشگاه هایی که فروشنده رمز را از تو می پرسد! طبعا گفتن رمز کارت به فروشنده کار درستی نیست ولی وقتی رمز یکبار مصرف باشد نگرانی از بابت گفتن رمز وجود ندارد.
 • وقتی از درگاه بانکی آنلاین مطمئن نیستیم. چه بسیارند کلاهبردرانی که در بستر اینترنت درگاه پرداخت جعلی می سازند و همچنین کاربران ساده انگار را به دام خود می کشند. بهره بری و استفاده از سامانه ۶۰ بانک ملی در این موارد نیز جلوی مضر و همچنین بد بهره بری و استفاده های بعدی را می گیرد.
 • هنگام خرید از دستفروش ها و همچنین اشخاص غیر مطمئن. داستان تکراری سودجویان که در لباس دست فروش اقدام به دزدی اطلاعات و همچنین رمز کارت قربانیان خود می کنند و همچنین بعد از رفتن مشتری به سرعت کارت او را خالی می کنند!

آموزش بهره بری و استفاده از نرم افزار سامانه رمز یکبار مصرف نرم افزاری ۶۰

مرحله اول: ابتدا فایل برنامه جذاب و جالب و خوب را از سایت بانک ملی برای گوشی اندروید یا iOS خود نصب کنید.

مرحله دوم: بعد از اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب روی دکمه “رمز یکبار مصرف” کلیک کنید. فایل دیگری دانلود می می شود این فایل برنامه جذاب و جالب و خوب ای به نام “رمزبان” می باشد.

آموزش نرم افزار 60 بانک ملی

مرحله سوم: برنامه جذاب و جالب و خوب ۶۰ را دوباره اجرا کنید و همچنین یک بار دیگر روی “دریافت رمز یکبار مصرف” کلیک کنید. به برنامه جذاب و جالب و خوب رمزبان منتقل می شوید (می توانید به جای این کار مستقیما رمزبان را اجرا کنید). سپس شماره همراه خود را وارد کنید. کد تایید لحظاتی بعد برای تو پیامک می می شود آن هم را در برنامه جذاب و جالب و خوب وارد کرده و همچنین تایید را بزنید.

در صورتی که شماره را اشتباه وارد کرده باشید کدی دریافت نمی کنید. لذا از قسمت تغییر شماره، از صحیح بودن شماره خود مطمئن شوید. کد دریافتی به مدت ۳ دقیقه اعتبار دارد. در صورتی که به هر دلیلی در زمان مذکور نتوانستید کد را وارد کنید روی “ارسال مجدد کد فعالسازی” کلیک کنید.

آموزش نرم افزار 60 بانک ملی

آموزش نرم افزار 60 بانک ملی

مرحله چهارم: باید برای وارد شدن به برنامه جذاب و جالب و خوب رمز وارد شدن تعیین کنید. این رمز می تواند به صورت عددی یا الگوی ترسیمی باشد. در صورتی که از رمز عددی بهره بری و استفاده می کنید رمز تو حداقل باید شامل ۸ کاراکترباشد(توجه داشته باشید این رمز تنها و فقط برای وارد شدن به برنامه جذاب و جالب و خوب رمزبان می باشد و همچنین ربطی به رمز یکبار مصرف کارت بانک ملی تو ندارد.)

آموزش نرم افزار 60 بانک ملی

مرحله پنجم: تا اینجا ثبت نام در سامانه رمز یکبار مصرف نرم افزاری ۶۰ انجام شده حالا برای بقیه فرآیند باید یکی از سه روش زیر را انجام دهید:

 • رفت و آمد و مراجعه به سامانه بام
 • رفت و آمد و مراجعه به دستگاه های کیوسک
 • رفت و آمد و مراجعه به دستگاه های خودپرداز

سایر ویژگی ها و همچنین موارد و نکات سامانه رمز یکبار مصرف بانک ملی

 • فعال سازی رمز یکبار مصرف به مدت یکسال اعتبار دارد و همچنین بعد از اتمام اعتبار، باید مجددا اقدام به
  فعال سازی رمز یکبار مصرف نمائید.
  – این سامانه در حال حاضر برای ملی کارت قابل بهره بری و استفاده بوده و همچنین کارتهای دیگر نظیر بن، هدیه و همچنین اعتباری و همچنین …
  امکان بهره بری و استفاده از این سامانه را ندارند.
  – برای فعال سازی رمز اول یا دوم یکبار مصرف هر یک از ملی کارتهای خود ، می بایست به یکی از ۳ روش فوق
  الذکر مراحل را مجدداً تکرار و همچنین یک حساب (توکن) ایجاد کنید.
  – ورژن و نسخه ی اندروید تلفن همراه باید باالتر از ۴٫۲ باشد.
  – ورژن و نسخه ی iOS تلفن همراه باید باالتر از ۱۰ باشد.
  – در ورژن و نسخه ی اندروید، Option Developer باید غیر فعال (Disable یا Off) باشد. برای این تنظیم از
  مسیر زیر اقدام نمائید.
  Setting / Developer option
  – تلفن همراه تو نباید ROOT یا Jailbreak شده باشد.
  – شماره ی تماس وارد شده در دستگاه خودپرداز باید با شماره ی وارد شده روی نرم افزار یکسان باشد.

روش بهره بری و استفاده از رمز یکبار مصرف بانک ملی با برنامه جذاب و جالب و خوب ۶۰

برنامه جذاب و جالب و خوب رمزبان را اجرا کنید ( یا برنامه جذاب و جالب و خوب ۶۰ را اجرا کرده و همچنین روی “رمز یکبار مصرف” کلیک کنید.) رمز وارد شدن به برنامه جذاب و جالب و خوب را بزنید. انتخاب کنید که رمز اول نیاز دارید یا رمز دوم. اکنون رمز یکبار مصرف تولید شده و همچنین نمایش داده می می شود.

آموزش نرم افزار 60 بانک ملی آموزش نرم افزار 60 بانک ملی

این رمز تنها و فقط ۶۰ ثانیه فرصت بهره بری و استفاده دارد. ولی باید توجه داشت از طریق منو تنظیمات نرم افزار می قدرت مقدار آن هم را از بین ۳۰، ۶۰، ۹۰ و همچنین ۱۲۰ ثانیه تعیین کرد. امکان تغییر رمز وارد شدن به برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنین نیز ارسال پیامک در هر بار وارد شدن به نرم افزار هم در تنظیمات قابل دسترسی خواهند بود.

در صورتی که در بهره بری و استفاده از سامانه  مشکلی پیدا کردید می توانید با شماره های زیر مرتبط به بانک ملی تماس بگیرید:

واحد ارتباط مردمی بانک ملی : ۶۴۱۴۰ – ۰۲۱
واحد امداد مشتریان ملی : ۸۳۳۸۶ – ۰۲۱

از ۱ تا ۵ ستاره به این پست امتیاز دهید:

آموزش دریافت رمز یکبار مصرف با نرم افزار ۶۰ بانک ملی در تاریخ ۱۱ May 2019 | 12:57 pm منتشر شده است

مطلب پیشنهادی

افزار-برش-آهنگ-برای-اندروید-1.jpg

۴ نرم افزار برش آهنگ برای اندروید : خودتان رینگتون بسازید!

۴ نرم افزار برش آهنگ برای اندروید : خودتان رینگتون بسازید! |۴ نرم افزار برش …