خانه / دانلود نرم افزار اندروید / آموزش تبدیل گوشی اندرویدی به ریموت کنترل

آموزش تبدیل گوشی اندرویدی به ریموت کنترل

آموزش تبدیل گوشی اندرویدی به ریموت کنترل

|آموزش تبدیل گوشی اندرویدی به ریموت کنترل از پویش سافت

راه های گوناگونی برای بهره بری و استفاده از گوشی های هوشمند اندرویدی به عنوان ریموت کنترل برای تلوزیون ها وجود دارد. شامل ی این راه ها، بهره بری و استفاده از سنسور مادون قرمز موجود در برخی از گوشی ها یا اپلیکیشن های اختصاصی برای کنترل تلوزیون های هوشمند می باشد. در صورتی که در منزل یا محل کسب و کار خود از یک تلوزیون هوشمند بهره بری و استفاده نمی کنید، بهره بری و استفاده از دانگل یا قابلیت های مادون قرمز چندان نمی تواند امکانات خاصی را در اختیار تو قرار دهد.

اولین راه برای کنترل تلوزیون بدون دسترسی به کنترل اصلی آن هم، بهره بری و استفاده از اینفرارد گوشی می باشد. البته باید توجه داشته باشید که برای بهره بری و استفاده از این روش دستگاه تو باید به سنسور مجهز باشد.

در صورتی که دستگاهی با این قابلیت دارید، اپلیکیشن های متفاوتی در این زمینه در اختیار تو است که امکانات گوناگونی را در اختیار تو قرار می دهند. البته تنها تلوزیون ها نیستند که امکان کنترل آن هم ها با بهره بری و استفاده از گوشی های هوشمند اندرویدی وجود دارد؛ بلکه می توانید بسته به اپلیکیشنی که از آن هم بهره بری و استفاده می کنید، سایر دستگاه های موجود را نیز کنترل کنید.

در بهره بری و استفاده از این اپلیکیشن ها باید به این نقطه توجه داشته باشید که برخی از آن هم ها بدون نقص بروی برخی از دستگاه ها اجرا می شوند در حالی که ممکن است اجرای برخی دیگر بروی دستگاه هایی با مشکل روبرو می شود. به همین دلیل، در صورت بروز چنین مشکلی می توانید سایر اپلیکیشن های معرفی شده در این زمینه را نیز امتحان کنید.

پشتیبانی گوشی از اینفرارد برابر است با قابلیت های کنترلی بیشتر

یکی از موارد و نکات منفی مرتبط به فناوری IR ( یا آن هم اینفرارد ) این است که برای بهره بری و استفاده از قابلیت های آن هم باید به صورت مستقیم به دستگاه مقصد دید داشته باشد. در حالی که کنترل هایی که با بهره بری و استفاده از شبکه ی Wi-Fi انجام می می شود، چنین محدودیتی ندارد و همچنین می توانید حتی از اتاق های دیگر نیز تلوزیون یا سایر دستگاه های خود را کنترل کنید. نقطه ی منفی موجود در کنترل با بهره بری و استفاده از Wi-Fi این است که در صورتی که صاحب تلوزیون هوشمند نباشید، نمی توانید از قابلیت های آن هم بهره بری و استفاده کنید.

در حالی که برخی دستگاه های قدیمی از IR بهره می برند، در صورتی که نیت و اراده خرید دستگاهی در سال شمسی ۲۰۱۷ را داشته باشید، ممکن است در این زمینه با مشکلاتی روبرو شوید؛ چراکه تنها برخی از دستگاه های کمپانی شیائومی و همچنین گوشی G6 خواهند بود که از این سنسور بهره می برند. در صورتی که نمی خواهید به دنبال اسمارت فون های قدیمی باشید، البته مدل های HTC One نیز در اختیار تو خواهند بود. هوآوی نیز در برخی از گوشی های خود شامل  Mate 9 و همچنین P10 Plus نیز از این سنسور بهره بری و استفاده کرده است.

بنابراین، در صورتی که از دستگاهی با قابلیت IR بهره بری و استفاده می کنید، می توانید اپلیکیشن های معرفی شده ی زیر را مورداستفاده قرار دهید؛ در غیر این صورت، این قسمت و بخش را رها کرده و همچنین قسمت و بخش مرتبط به اپلیکیشن های کنترلی با قابلیت بهره بری و استفاده در شبکه ی Wi-Fi را مطالعه کنید.

Mi Remote Controller (بهترین اپلیکیشن ریموت برای تلویزیون های سونی )

اپلیکیشن ریموت شیائومی
اپلیکیشن ریموت شیائومی

شیائومی که در قسمت و بخش های نرم افزاری بسیار متبهر و همچنین قدرتمند عمل کرده است اپلیکیشن ریموت بسیار خوبی را بروی دستگاههای شیائومی خود ارائه میکند. ولی باید توجه داشت حالا تو میتوانید این برنامه جذاب و جالب و خوب را به صورت جداگانه دانلود و همچنین بروی گوشی سامسونگ ، الجی ، هواوی و همچنین … نصب کنید. رابط کاربری برنامه جذاب و جالب و خوب بسیار روان و همچنین بدون تبلیغات است و همچنین براحتی تنها در چند مرحله میتوانید گوشی خود را به تلویزیون وصل کنید. همچنین با این ریموت کنترل براحتی میتوانید به کولر گازی و همچنین هر دستگاهی که کنترل داشته باشد وصل بشید و همچنین آنرا کنترل کنید. برای دانلود از لینک زیر اقدام کنید.

IRPlus

IRPlus یک اپلیکیشن بی نقص نیست؛ ولی نقطه ی مثبت در مورد آن هم، پشتیبانی گسترده از دستگاه هایی با برندهای متنوع و گوناگون و مختلف است که می توانید با بهره بری و استفاده از گوشی هوشمند اندرویدی خود آن هم ها را کنترل کنید.

تنها کاری که برای بهره بری و استفاده از این اپلیکیشن نیاز است انجام دهید این است که برند دستگاه موردنظر خود را انتخاب کنید، سپس مدل آن هم را انتخاب کنید. در این زمان است که می توانید دکمه های مرتبط به کنترل آن هم دستگاه را بروی گوشی خود دیدن کنید. البته باتوجه به نیاز خود می توانید این دکمه ها را شخصی سازی کنید. یکی از قابلیت هایی که این اپ در اختیار تو قرار می دهد این است که می توانید دستگاه های مختلفی را برای آن هم تعریف کنید و همچنین هر زمان که نیاز به بهره بری و استفاده از کنترل آن هم داشتید، از لیست دستگاه های تعریف شده آن هم را انتخاب کرده و همچنین وارد کنترل آن هم شوید. تبلیغات موجود در اپلیکیشن نیز ممکن است برای برخی از اشخاص ناخوشایند باشد.

IRPlus
IRPlus

ASmart Remote IR

علی رغم نام این اپلیکیشن که در قسمتی از آن هم Smart وجود دارد، از این اپلیکیشن می قدرت برای کنترل تلوزیون های غیرهوشمند به وسیله ی IR نیز بهره بری و استفاده کرد. در قسمت و بخش راه اندازی این ریموت کنترل، شباهت های بسیاری میان آن هم و همچنین اپلیکیشن IRPlus ( که در قسمت و بخش قبلی معرفی شد ) وجود دارد.

ASmart Remote IR
ASmart Remote IR

IR Universal TV Remote

به نام این اپلیکیشن هم مثل بسیاری دیگر از اپلیکیشن های موجود در این زمینه نباید چندان توجه کرد. در نام این اپلیکیشن واژه ی Universal وجود دارد؛ به این معنی که با بهره بری و استفاده از این اپلیکیشن می توانید دستگاه های بسیاری زیادی را کنترل کنید. البته تنها با بهره بری و استفاده از اینفرارد دستگاه خود می توانید چنین کاری را انجام دهید. یکی از ویژگی های این اپلیکیشن این است که ظاهر زیبا و همچنین دوست داشتنی و جذاب به همراه کارکرد مناسب را در اختیار تو قرار می دهد. همچنین، این اپلیکیشن در دو ورژن و نسخه، یکی با تبلیغات و همچنین به صورت رایگان و همچنین دیگری با پرداخت هزینه و همچنین بدون تبلیغات در اختیار تو می باشد.

عملکرد این اپلیکیشن مشابه با اپ Smart Remote IR می باشد و همچنین به تو این امکان را می دهد تا بتوانید دستگاه های گوناگونی را در آن هم تعریف کنید. ورژن و نسخه ی بدون تبلیغات این برنامه جذاب و جالب و خوب قیمتی برابر با ۴ دلار را دارا می باشد.

به همچنین و علاوه، امکان ساخت ویجت برای دسترسی آسان از طریق هوم اسکرین دستگاه نیز وجود دارد.

IR Universal TV Remote
IR Universal TV Remote

برای دانلود این اپلیکیشن از گوگل پلی اینجا کلیک کنید. قیمت: رایگان/ امتیاز در گوگل پلی ( در زمان بررسی این مطلب ): ۴٫۴ از ۵

AnyMote

این اولین اپلیکیشن موجود در این لیست است که هم از قابلیت کنترل به وسیله ی اینفرارد پشتیبانی می کند و همچنین هم از شبکه ی Wi-Fi. بنابراین می توانید به سادگی از این اپلیکیشن برای کنترل انواع دستگاه ها بهره بری و استفاده کنید.

ورژن و نسخه ی معمولی اپلیکیشن رایگان است ولی برخی از امکانات آن هم با پرداخت هزینه باز می شوند. این اپلیکیشن قادر به کنترل دستگاه های متنوع و گوناگون و مختلف ازجمله: تلوزیون ها، اسپیکرها و همچنین … می باشد.

همچنین، به صورت آزمایشی در این اپلیکیشن از قابلیتی بهره بری و استفاده شده است که می توانید بوسیله ی سرویس های IFTTT کارهای مختلفی را انجام دهید.

AnyMote
AnyMote

برای دانلود این اپلیکیشن از گوگل پلی اینجا کلیک کنید.

Peel

اپلیکیشن Peel نیز یکی دیگر از اپلیکیشن های موجود است که این اپلیکیشن نیز کارکردی دوگانه دارد. با بهره بری و استفاده از این اپ می توانید صدها هزار دستگاه متنوع و گوناگون و مختلف را کنترل کنید. البته تنها کنترل تلوزیون نیست که این اپ امکان انجام آن هم را دارا می باشد؛ بلکه با بهره بری و استفاده از آن هم می توانید محتواهای مختلفی را نیز بروی تلوزیون هوشمند خود پخش کرده و همچنین از تماشای آن هم ها در سایز پهناور و بزرگ لذت ببرید.

Peel
Peel

Sure Universal Control

اپ Sure Universal Control انتخاب بسیار مناسبی برای افرادی است که در عین سادگی نیت و اراده بهره بری و استفاده ی کاربردی از یک اپلیکیشن را دارند. برای بهره بری و استفاده از این اپلیکیشن تنها کافیست که تلوزیون موردنظر خود را به لیست دستگاه های خود بیفزایید و همچنین سپس می توانید آن هم را کنترل کنید. بنابراین، هیچگونه فرایند پیچیده ای در این اپلیکیشن وجود ندارد و همچنین به سادگی می توانید از آن هم بهره بری و استفاده کنید.

همچنین، یکی دیگر از قابلیت های این اپلیکیشن این است که می توانید با ایجاد حساب کاربری در آن هم، از کنترل های کانفیگ شده ی خود بروی آن هم، بکاپ بگیرید. در صورت انجام این کار، حتی با پاک شدن اپلیکیشن یا تغییر دستگاه نیز به کنترل های خود دسترسی خواهید داشت.

Sure Universal Control
Sure Universal Control

خاص باشید …

در صورتی که یک تلوزیون هوشمند خریداری کرده اید و همچنین نیت و اراده کنترل آن هم با بهره بری و استفاده از گوشی هوشمند خود را دارید، شاید بهره بری و استفاده از اپلیکیشن های معرفی شده در لیست بالا، بهترین گزینه برای تو نباشد. برخی از دستگاه ها مثل S7 Edge این امکان را به تو می دهند تا بتوانید به سادگی به تلوزیون های هوشمند سامسونگ متصل شده و همچنین کنترل کاملی بروی آن هم ها داشته باشید. حتی در صورت بهره بری و استفاده از این قابلیت، می توانید تصویری که در حال حاضر در حال نمایش بروی صفحه ی تلوزیون می باشد را بروی گوشی خود نیز دیدن کنید.

درصورتی که برند دستگاه تو با برند تلوزیون تو یکسان نیست یا پشتیبانی خاصی در این زمینه بین دو دستگاه وجود ندارد، می توانید از اپلیکیشن های رسمی کمپانی تولیدکننده ی تلوزیون بروی دستگاه اندرویدی خود بهره بری و استفاده کنید.

البته نقدی که می قدرت به این گونه اپلیکیشن ها وارد کرد این است که آن هم ها تنها امکان کنترل تلوزیون هوشمند تو را در اختیارتان قرار می دهند؛ بنابراین، در صورتی که نیت و اراده کنترل دیگر دستگاه های خود در منزل را داشته باشید، نیاز به اپلیکیشن دیگری خواهید داشت.

دانلود اپلییکیشن رسمی LG برای کنترل تلویزیونهای های این کمپانی

دانلود اپلییکیشن رسمی پاناسونیک برای کنترل تلویزیونهای های این کمپانی

دانلود اپلییکیشن Video & TV SideView : Remote 

آیا تو از اپلیکیشن مناسب دیگری نیز بهره بری و استفاده می کنید؟ لطفاً آن هم را با ما و همچنین سایر کاربران وبسایت اندرویدزوم به اشتراک بگذارید.

آموزش تبدیل گوشی اندرویدی به ریموت کنترل

۴ (۸۰%) ۱ vote

آموزش تبدیل گوشی اندرویدی به ریموت کنترل در تاریخ ۱۸ April 2019 | 2:00 pm منتشر شده است

مطلب پیشنهادی

افزار-برش-آهنگ-برای-اندروید-1.jpg

۴ نرم افزار برش آهنگ برای اندروید : خودتان رینگتون بسازید!

۴ نرم افزار برش آهنگ برای اندروید : خودتان رینگتون بسازید! |۴ نرم افزار برش …