خانه / دانلود نرم افزار اندروید / آموزش اندروید – نحوه ساخت پسورد مطمئن و همچنین ایمن برای دستگاه های دیجیتالی

آموزش اندروید – نحوه ساخت پسورد مطمئن و همچنین ایمن برای دستگاه های دیجیتالی

آموزش اندروید – نحوه ساخت پسورد مطمئن و همچنین ایمن برای دستگاه های دیجیتالی

|آموزش اندروید – نحوه ساخت پسورد مطمئن و همچنین ایمن برای دستگاه های دیجیتالی از پویش سافت


نحوه ساخت یک پسورد خوب

تمام افرادی که این پست را مطالعه می‌کنند باید یک یا دو کلمه عبور داشته باشند. شاید هم خیلی بیشتر از دو پسورد داشته باشند. قسمت و بخش اعظمی از آنچه ما هر روز خدا انجام می‌دهیم به شکل آنلاین انجام می‌می شود، در جایی که توانایی معرفی مطمئن خود بسیار مهم است و همچنین شرکت‌هایی که سرویس ها و خدمات ارائه می‌دهند می‌بایست آنچه برای این مهم نیاز است را در اختیار تو قرار دهند که این آن هم نام کاربری و همچنین رمز عبور است.

کلمه عبوری که انتخاب می‌کنید باید خوب و همچنین مطمئن باشد. در این مورد “خوب” به این معنی است که پسورد تو تا حدی پیچیده باشد که حدس زدن آن هم آسان نباشد، در مقابل حملات جستجوی فراگیر مقاوم باشد و همچنین یک روش آسان برای مدیریت تمام این پسوردها وجود داشته باشد زیرا تو هیچ پسوردی را دو بار بهره بری و استفاده نمی‌کنید. این کار پیچیده بوده و همچنین البته قسمتی از زندگی روزمره است. در ادامه همراه وبسایت اندروید زوم باشید تا در این مقاله آموزشی نحوه ساخت یک پسورد خوب و همچنین مطمئن را به تو آموزش دهیم.

ویژگی‌های یک رمز عبور خوب

پسورد ایمن

معمولا یک رمز عبور خوب ۸ کاراکتر منحصر به فرد و همچنین تصادفی چیده شده است که به شکل یک کلمه نوشته می‌می شود. این به معنی آن هم نیست که کلمه عبور صرفا ۸ کاراکتر داشته باشد، بلکه به این معنی است که ۸ کاراکتر (شامل اعداد، علامت‌ها و همچنین نشان‌گذاری) در آن هم وجود دارد که تکرار نمی‌شوند. ولی باید توجه داشت این سوال مطرح می‌می شود که چرا پسورد باید حداقل ۸ کاراکتر داشته باشد؟ محققان با بهره بری و استفاده از فرمول زیر توانستند به این عدد برسند. ۸ کاراکتر حداقل مقدار آنتروپی یا بی‌نظمی اطلاعات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را برای امنیت ایجاد می‌کند. فرمول محاسبه میزان بی‌نظمی یک پسورد به صورت زیر است:

پسورد

در این فرمول N تعداد کاراکترهای ممکن، L تعداد حداکثر کاراکتر در رمز عبور و همچنین H میزان آنتروپی در بیت است.

این موضوع برای کسی که تحلیلگر امنیت اطلاعات و همچنین متخصص رمزنگاری نیست، ممکن است مفید نباشد. این مطلب صرفا برای این مطرح شد که نشان دهیم افرادی مسائلی را در این مورد متوجه شده اند و همچنین به گوگل یک پسورد ۸ تایی را پیشنهاد کرده اند. برای اهداف ما، یک پسورد خوب آن هم است که به مقدار و اندازه کافی پیچیده باشد تا معیارهای امنیتی را اغنا کند ولی باید توجه داشت از طرفی نیز باعث سردرگمی خود ما نشود. طبق گفته‌های اشخاص مطرح شده یک پسورد خوب که توسط انسان ساخته می شود باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • بهره بری و استفاده از حداقل ۸ کاراکتر منحصر به فرد و همچنین حتی در صورت امکان تا ۱۵ کاراکتر
 • در برداشتن حروف کوچک و همچنین پهناور و بزرگ الفبایی، اعداد و همچنین در صورت امکان نشان‌ها
 • خاص بودن
 • عدم در برداشتن کلماتی که در دیکشنری هر زبانی باشد
 • عدم در برداشتن اطلاعات عددی در مورد خود شخص (تولد، سالگردها و همچنین…)
 • عدم در برداشتن توالی عددی بر اساس شماره‌های شناخته شده (۹۱۱، عدد پی،۹۹۹ و همچنین …)
 • همراه بودن با سوالات بازیابی پسورد آسان

با توجه به موارد فوق به این نتیجه می‌رسیم که نباید از چیزی شبیه به ABC123 یا OICU812 بهره بری و استفاده کنیم. دلیلی برای این کار هست که همه ما می‌توانیم آن هم را متوجه شویم. کامپیوترها در زمان کوتاه به شدت قوی شده‌اند و همچنین با بهره بری و استفاده از حملات جستجوی فراگیر خودکار از طریق تجهیزات اجاره‌ای می‌قدرت رمزهای عبور را به راحتی تشخیص داد.

هک پسورد با گوشی موبایل

یک مهاجم می‌تواند مقدار نامحدودی هسته جی پی یو که هر کدام به ارزش ۳ دلار است را از شرکت آمازون اجاره کند و همچنین از آن هم‌ها برای اجرای حملات لغت‌نامه‌ای در مقابل لیستی از حساب‌های کاربری شناخته شده بهره بری و استفاده کند پیش از آنکه آمازون متوجه آن هم می شود و همچنین این حملات را متوقف کند. افرادی که این کار را می‌کنند به دنبال من یا تو نیستند (مگر اینکه پولدار و همچنین معروف باشیم) و همچنین صرفا می‌خواهند به هر تعداد حسابی که ممکن است نفوذ کنند و همچنین چه بد که یکی از این حساب‌ها متعلق به تو باشد.

ساخت یک پسورد ایمن با اپلیکیشن‌های موبایل

password

اکنون که سختی تشخیص یک کلمه عبور خوب را از طریق تحقیقات محققان و همچنین رمزنگاران متوجه شدیم بایستی به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن ساخت یک پسورد خوب باشیم. اینجا دیگر خبری از ریاضی نخواهد بود زیرا جواب ساده است؛ از یک ابزار ساخت رمز عبور که یک برنامه جذاب و جالب و خوب مدیریت پسورد دارد بهره بری و استفاده کنید. دلیلی برای عدم انجام این کار وجود ندارد، به یک سیستم مدیریت پسورد نیاز دارید و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌های مدیریت پسورد خوب بسیاری به صورت رایگان در گوگل پلی وجود دارد. در صورتی که تصمیم دارید که عمل ساخت پسورد را به اپلیکیشن‌های مدیریت پسورد بسپارید باید چند نقطه را در نظر داشته باشید:

 • یک رمز عبور پایه (master password) قوی بسازید و همچنین هر ۶ ماه آن هم را تغییر دهید.
 • کپی‌ از پسورد پایه خود بر روی گوشی ذخیره کنید ولی یک کپی از آن هم در جای امن دیگری داشته باشید.
 • بررسی کنید که آیا تولیدکننده پسورد تو دارای گزینه‌های دیگری هست یا خیر، در صورتی که چنین بود:
 • حداقل ۸ کاراکتر برای هر پسورد تعیین کنید.
 • کارکترهایی که خواندن آن هم‌ها سخت است به روش مثال اعداد ۰ و همچنین ۱، حرف کوچک L، حرف کوچک و همچنین پهناور و بزرگ O و همچنین علامت | را در لیست سیاه قرار دهید. شاید گاهی مجبور شوید که رمز را با دست وارد کنید.

همچنین از به روز بودن اپلیکیشن مدیریت پسورد خود اطمینان حاصل کنید و همچنین حتما از گزینه احراز هویت دو عاملی برای حساب‌هایی که این امکان را دارند بهره بری و استفاده کنید. در ادامه می‌توانید برنامه جذاب و جالب و خوب Enpass که یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های قدرتمند در زمینه مدیریت پسورد است را به صورت رایگان از وبسایت اندروید زوم دانلود کنید.

دانلود فایل APK برنامه جذاب و جالب و خوب Enpass با لینک مستقیم

برنامه جذاب و جالب و خوب Enpass با کسب ۴٫۶ از ۵ و همچنین با بیش از یکصد هزار دانلود در گوگل پلی به یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های محبوب مدیریت کلمه عبور در این بازار تبدیل شده است. کاربران سیستم عامل اندروید ۴٫۰٫۳ به بالا می‌توانند این برنامه جذاب و جالب و خوب زیبا و همچنین پرکاربرد را دانلود و همچنین نصب کنند.

 

آموزش اندروید – نحوه ساخت پسورد مطمئن و همچنین ایمن برای دستگاه های دیجیتالی

از ۱ تا ۵ ستاره به این پست امتیاز دهید:

آموزش اندروید – نحوه ساخت پسورد مطمئن و همچنین ایمن برای دستگاه های دیجیتالی در تاریخ ۳۰ August 2018 | 11:00 am منتشر شده است

مطلب پیشنهادی

افزار-برش-آهنگ-برای-اندروید-1.jpg

۴ نرم افزار برش آهنگ برای اندروید : خودتان رینگتون بسازید!

۴ نرم افزار برش آهنگ برای اندروید : خودتان رینگتون بسازید! |۴ نرم افزار برش …