خانه / مقالات / متیئورا ،بهشت های آسمانی یونان

متیئورا ،بهشت های آسمانی یونان

تور یونان

مردم یونان این محل را “بهشت های آسمانی” می نامند این به خاطر شکل صخره هایی است که حدود ۶۰ میلیون سال پیش در اینجا بوجود آمده اند. معابد بی مثل ی بر راس صخره هایی تهیه و تولید شده اند که در تاثیر زمین لرزه و شرایط آب هوایی به این شکل درآمده اند. همچنین فرسایش هایی که در درون غارهای این نواحی رخ داده باعث کشف رادیوکربن هایی شده است که وجود آدم های اولیه در ۵۰ هزار سال پیش را اثبات می کنند. این نواحی حقیقتا بی مانند هستند .

کلیساهای ارتدکس های شرقی برای یونانیان ارزش ویژه ای دارند بعد از کوه آتوس در رده ی دوم ارزش قرار می گیرند. شهر متیئورا (Metéora) جزو میراث جهان ی یونسکو است شهر کالامباکا در مجاورت آن واقع شده است.

صومعه ی مقدس وارلام

وارلام دومین معبد بزرگ در شهر متیئورا است که در سال ۱۵۴۱ ساخـته شد و در ۱۵۴۸ تزئینات نمای آن به اتمام رسید. این کلیسا به تمام قدیسین جهان تگذشته شده به سبک کلیساهای آتنی تهیه و تولید شده (مربعی که با یک صلیب به ۹ سری مساوی تقسیم شده و حاوی گنبد بزرگ گروه کر است ) و سالن مهم آن نیز در زیر طاقی خیلی عظیم زیبا جای گرفته است؛ تزئینات این سالن نیز در سال ۱۵۶۶ کامل شد. سالن ناهار خوری این کلیسا امروزه به موزه تبدیل شده است در حالی که در شمال کلیسا هنوز شاهد مجسمه های ۳ اسقف اعظم خواهید بود که در ۱۶۲۷ ساخـته شدند و در ۱۶۳۷ تزئین شدند. نواحی اطراف این کلیسا در ماه های بارانی چشـم اندازی تماشایی و قشنگ دارند.صومعه ی مقدس سنت باربارا
این بنا در قرن ۱۶ میلادی ساخـته شد در ۱۵۶۰ تزئینات آن کامل گردید. آب و هوای این ناحیه در تابستان ها بسیار زیاد گرم و در زمستان ها خیلی سرد است . در ماه های بارانی رطوب بالایی دارد. حیاط باغچه های این صومعه به قشنگ یی ساخته پرداخته شده اند.

صومعه ی بزرگ متیئورون
این صومعه بزرگترین صومعه ی شهر است که در اواسط قرن ۱۴ میلادی تولید و ساخته شد در سال های ۱۴۸۳ ۱۵۵۲ مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت. امروزه این کلیسا به عنوان اصلی ترین موزه ی شهر مشغول به کار است . کلیسای کاتولیکون به افتخار عید تجلی عیسی مسیح در قرن ۱۴ میلادی تولید و ساخته شد.

صومعه ی مقدس سنت نیکولاس آناپاساس
این کلیسای کوچک در قرن ۱۶ میلادی تولید و ساخته شد توسط نقاش زیاد دیده شده شهر کرت، تئوپانیس استرلیتزاس، در سال ۱۵۲۷ تزئین شد.

صومعه ی مقدس سنت استفان
این کلیسای کوچک در قرن ۱۶ میلادی ساخـته شد و در ۱۵۴۵ تزئیین شد. اما برخلافبقیه صومعه ها به جای پرتگاه، عمدتا بر روی زمین مسطح واقع شده است. متاسفانه در طول جنگ جهان ی دوم نازی ها تصور کردند که این محل به شورشی ها پناه داده است پس به آن هجوم بردند. این بنا مدتی متروکه باقی ماند تا اینکه تعدادی راهب آنرا بازسازی و از نو افتتاح نمودند.

صومعه ی تثلیث مقدس
این صومعه بر روی قله ی پرتگاه تهیه و تولید شده است بی شک یکی از پرطرفدارترین بناهای شهر است برای چه که در سال ۱۹۸۱ یکی از فیلم جذاب های جیمز باند به نام “به خاطر چشم هایت” در اینجا فیلـم برداری شد. این ساختمان در سال ۱۴۷۵ تهیه و تولید شد و بارها در سال های ۱۶۸۴، ۱۶۸۹، ۱۶۹۲ و ۱۷۴۱ مورد تعمیر و تغییر دکوراسون قرار گرفت.

مطلب پیشنهادی

سرور اختصاصی ایران(قائم هاست)

سرور اختصاصی ایران سرور اختصاصی ایران با بروزترین و جدیدترین سخت افزار و ترافیک نامحدود قابل ارائه از دیتاسنترهای …