خانه / مقالات / دیدنی های سوچی روسیه

دیدنی های سوچی روسیه

تور سوچی

سوچی یکی از شهرهای گردشگری جذاب روسیه است که در مرز غربی این کشور و در سرزمین کراسنودار قرار گرفته است. این شهر در کناره دریای سیاه و دامنه های پوشیده از برف رشته کوه قفقاز جای گرفته است. شهر سوچی به دلیل آب هوای کوهستانی گیاهان کم نظیر ، خواص بهبود ی چشـم ه های آب معدنی خاک شفا بخش خود از تفریحگاه های کمیاب جهت اصلاح سلامت ی به شمار می رود. امروزه شهر سوچی را به دلیل زیبا یی های خیره کننده و میزبان بودنش در بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۴ که برگزار شده است می شناسند. شهر سوچی یکی از بزرگترین پرطرفدار ترین استراحتگاههای تابستانی در کشور روسیه است که سالانه بیش از چهار میلیون توریست را به جذب می نماید .

از مهم ترین مناطق تفریحی سوچی می توان لازروسکویه، لوو، داگومیس، سوچی، خوستا، کودپستا، آدلر و کراسنایا پولیانا اشاره کرد.

کراسنایا پولیانا سوچی

کراسنایا پولیانا سالانه بیش از هزاران نفر را برای تفریح و ورزش های زمستانی پذیرا است. این شهر در ۴۲ کیلومتری آدلر واقع شده است که در میانه های مسیر رودخانه ی مزیمتا در ارتفاع حدودا ۶۰۰ متری از سطح دریا، وجود دارد که با چشـم انداز وسیع همراه است در طرف دیگر صخره های آچیشخو قرار گرفته اند. ترکیب منحصر به فرد کوه های بلند آب زلال منظره‌ی زیبا را به وجود آورده است. کمی جلوتر به منطقه‌ی کوهستانی پوشیده از برف خواهید رسید که جهت افرادی که به ورزش اسکی طرفدار هستند ، می تواند جذاب باشد. منطقه کراسنایا پولیانا حتی برای افرادی که اسکی هم بلد نیستند امکاناتی همچون اتومبیل های ویژه تفریحی در برف، سورتمه کالسکه های سه اسبی فراهم کرده است.

نسبتا تمام هتل های کراسنایا پولیانا برای سازماندهی تورهای کوهستان روش گشت دارند شما می توانید به صورت گروهی به سمت دریاچه ی کاردیواچ واقع در ارتفاعات روستای نارزان که ۱۲۰ چشـم ه ی معدنی است ، پیاده روی بکنید یا به سمت کوهستان های پوشیده از برف کراسنایا پولیانا بروید برای اسکی و خوش گذرانی.

آخون بزرگ سوچی

آخون بزرگ، نام کوهی، در سوچی است. ژوزف استالین، ژنرال سابق حزب کومونیست اتحاد شوروی در سال ۱۹۳۶ دستور داد تا بر بالای این کوه برج دیدبانی درست کنند. امروزه این برج یکی از آثار تاریخی شهر سوچی است که سرگی وروبیوف طراحی آن را انجام داده است. این برج حدود ۳۱ متر ارتفاع دارد که بر روی کوه آخون قرار گرفته است و دارای دیدی بسیار زیاد زیبا از طبیعت دور تا دور آن است. این برج جاده ای ۱۱ کیلومتری جهت رفتن دارد که ۲۰۰ متر این مسیر در ۱۰۲ روز تولید و ساخته شده است و این امر در جاده سازی رکورد محسوب می شود. خود این برج نیز یکی از محبوب ترین محل های تفریحی در این منطقه است و هزاران گردشگر خارجی داخلی، از شهرهای مختلف روسیه، به دفعات از این منطقه دیدن می کنند.

شهر گیم بزرگ آدلر سوچی

این شهر بازی بزرگ دارای امکاناتی کامل همچون رستوران ها، کافه های متعدد، پروگرام های نمایشی جالب، پروگرام های موسیقی و دلفیناریوم، گیم های جذاب برای کودکان، نقاشی چهره، امکانات اقامتی ترن های هوایی مارپیچ است. در این شهربازی تمام چیز بر گرفته از داستانهای تزیاد است به طوری که هر جای آن شکل ویِژگزینشه دارد. شما می توانید در این شهر بازی از نمایش زیبا ی اسب ها در سرزمین بوگاتیرز دیدن بکنید و از پرش کوانتوم، بلندترین سریع ترین کاستر روسیه، در سرزمین علم اختراع لذت ببرید. بعد از آن می توانید بر روی بال های پرنده ی آتش سوار شده و هیجان انگیز ترین پرش آزاد را در روسیه تجربه بکنید .

سواحل سوچی


از تفریح های شهر سوچی، ساحل آن است . بیشتر این مناطق مختص پیاده روی بوده و گردشپرهزینه می توانند از قدم زدن در آن لذت ببرند. تمام ساختمان های حاشیه ساحل توسط درختان بزرگ و قشنگ ی بزرگ بلوط، افرا درختان ماموت آمریکایی احاطه شده اند. سوچی کلکسی ون فوق العاده ای از درختان نخل دارد که مهمترین آنها نخل بوتی، واشینگتون، کناری دیتس، لیویستونا، کاریبین سابا، ایتالین همروپسی چیلین یوبی است. علاوه بـر اینها در این سواحل هتل های مجلل ماریتایم، هتل پارک، برج هایت، هتل‌های پولمن مجموعه‌ی فانوس اسکندر واقع شده است. در اصل در سوچی روسیه درخت نخل با این تمام تنوع وجود نداشته است و دلیل آن این است که اولین بنیانگذاران این پارک ها که افرادی همچون نیکلای مامونتوف، واسیلی خلودوف سرگی خودکوف بوده اند در قرن ۱۹ میلادی از کشورهای مختلف این نخل ها را به اینجا منتقل کرده اند آنها را پرورش داده اند در گلخانه ها، خیابان ها، بلوار ها و تفرجگاه های ساحلی کاشته شدند. زیبا ترین چشم انداز سوچی، مشرف به ساحل است که می توانید همراه با آشامیدن فنجان قهوه از تماشای آن لذت برد. بسیاری از گردشگـران مدت بسیاری را در اینجا به استآسان می پردازند.

قصر های اصلاح سلامت سوچی

در وقت های گذشته بسیاری از مردم سوچی در پناهگاه ها، سرباز خانه ها ساختمان های عمومی به صورت دسته جمعی زندگی می کردند. از نظر ژوزف استالین، ژنرال اافزایش شوروی سابق، مردمشان می بایست در قصرهای واقعی استآسان می‌کردند به همین دلیل اقامتگاه باشکوهی به سبک نئوکلاسیک در خیابان کورورتنی سوچی تهیه و تولید شد با سنگ های سفید مورد تزئین قرار گرفت. این قصر توسط ماهرترین معماران زمان از عبارت لئونید وسن ، الکساندر تشوسف و ایوان ژولتووسکی بنا گردیده استکه با محوطه های زیبا و گیاهان نیمه استوایی تزیین شده است. از عبارت این قصرها می توان از وروشیلو، اوردژونیکی دز، دزیرژینسکی، ویو، متالورگ و… نام برد.

ماتسستا سوچی

شهر سوچی به خاطر وجود چشم ه ی آب معدنی مشهور ماتسستا، هرساله توریست های بسیار زیاد ی را به جذب می نماید و آن به آن است که پزشکان جهت بهبود بیماری های قلبی و عروقی، اختلالات عصبی و حرکتی، بیماری های زنان بیماری های پوستی این چشم ه های آب گرم را پیشنهاد میدهند. ارزش چشـم ه های آب گرم ماتسستا به دلیل سولفید هیدروژن آزاد دیگر املاح معدنی از قبیل ید، بروم، فلورین کولویدال سولفور موجود در آب است . مفهوم کلمه ماتسستا به زبان روسی “آب آتش” است این نام گذاری به این دلیل است که چنانچه دستتان را درون آب قرار دهید از شدت گرما قرمز می شود.

اسکای پارک جی هکت سوچی


اسکای پارک سوچی اولین پارک مرتفع جهان است که توسط جی هکت، مخترع پرش بانجی ساخـته شده است. قسمت اصلی این پارک پل آسمان است که بلند ترین پل پیاده روی معلق جهان به طولی حدود ۴۴۰ متر است که در ارتفاع ۲۰۷ متری از سطح رودخانه کف دره قرار گرفته است. تجربه ی پیاده روی در این مسیر خیلی هیجان انگیز است که می‌توانید شما آن را تجربه بکنید . این پل در بخش شرقی دره قرار دارد از روی پل قله های پوشیده از برف کوه های قفقاز از طرف و در طرف دیگر نوار ساحلی دریای سیاه قابل مشاهده است.

از مکانهای جذاب دیگر سوچی پارک دندراری، آکواریوم دیسکاوری ورد، پارک ریوریا و قایق سواری در سوچی است که می توان از دیدن آنها لذت از سفر خود ببرید.

مطلب پیشنهادی

سرور اختصاصی ایران(قائم هاست)

سرور اختصاصی ایران سرور اختصاصی ایران با بروزترین و جدیدترین سخت افزار و ترافیک نامحدود قابل ارائه از دیتاسنترهای …