خانه / مقالات / راه روش تشخیص ساعتهای تقلبی اصل

راه روش تشخیص ساعتهای تقلبی اصل

خرید ساعت ارزان

یکی از نکات قابل تذکر در زمینه خرید ساعت مچی حضـور ساعت‌های فیک و تقلبی در بازار است که بدون اینکه خریداران متوجه شوند ساعت‌های فیک به اسم قیمت ساعت اورجینال به آنها فروخته می‌شود. در ادامه به ارزیابی راه و روش تشخیص ساعتهای تقلبی و اصل پیشگیری از سواستفاده فروشنده می پردازیم.
این اندیشه بین خریداران وجود دارد که چون از مراکز خرید بالای شهر خرید می‌کنند پس حتمـا جنس اصل به آنها فروخته می‌شود غافل از اینکه در بسیاری از این مغازه‌ها جنس فیک را به جای جنس اصل به آنها می‌فروشند. به همین دلیل است که اکثر مردم برای خرید ساعت که علاوه بـر تاثیری که روی اقتصاد شخص دارد به ارتباط مستقیم با پوست دست تاثیر مستقیم روی سلامت نیز دارد، نیاز به راهنمای ی دارند. شما می‌توانید با دانستن معیارهای تشخیص ساعت اورجینال از فیک، صاحب یک ساعت مچی اصل شوید.

آدرس یابی فروشگاه‌های معتبر در سایت‌ها

اولین کاری که شما قبل از خرید بایستی انجام دهید این است که به سایت‌های رسمی‌ برای شناسایی نمایندگی‌های معتبر برندها مراجعه بکنید و با مراجعه به آدرس ارائه شده ساعت مورد نظر خود را از این مراکز تهیه و تولید بکنید . هرچند بایستی مد نظر داشته باشید که گاهی وقتها در برخی از این مراکز جنس فیک اصل در کنار یکدیگر به فروش می‌رسد. در این صورت شاید فروشنده این نکته را ذکر نماید شما را آگاه نماید اما موارد ی وجود دارند که از بیان این مطلب خودداری می‌کنند.

در صورت در دسترس نبودن اینترنت توصیه می‌شود بعد از ورود به مغازه توجه بکنید که در این مغازه گواهی مبنی بر نمایندگی بودن برند مورد نظر ارائه می‌شود یا خیر.به ویژه برای مغازه‌هایی که برند امپریو را عرضه می‌کنند دارا بودن این گواهی ضروری است.فروشنده فروشگاه در صورت دارا بودن این گواهی حتمـا آن را در جایی قرار می‌دهد که خریدار بتواند آن را ببیند.پس این طور نتیجه نگیرید که شاید فروشگاه این گواهی است ولی آن را در جلوی دید قرار نداده است.

شرح ات فروشنده در مورد گارانتی

هیچ برندی در هیچ جای جهان بیشتر از دو یا سه سال گارانتی ندارد،پس اگر فروشنده تاکید شدید بر گارانتی بالای پنج سال داشت تا شما را ترغیب به خرید جنس خود نماید شما بایستی در اصل بودن ساعت شک بکنید . همین طور گارانتی فقط حاوی موتور ساعت است تغییر رنگ ساعت،حساسیت،باتری،شیشه و موارد ی از این قبیل حاوی گارانتی نمی‌شود.

به فاکتور ارائه شده توجه بکنید

چنانچه به فروشگاهی مراجعه کردید که تمام موارد بالا در آن رعایت شده بود به فاکتوری که همراه ساعت خریداری شده به شما تحویل می‌دهند دقت بکنید .چنانچه ساعتی که به شما فروخته می‌شود اصل باشد حتمـا در این فاکتوراورجینال بودن آن ذکر شده است.چنانچه در فاکتور ذکر نشده بود از فروشنده دلیل آن را بپرسید یا بخواهید در فاکتور ذکر نماید .اکثرا ٌ از انجام این کار سرباز می‌زنند و گلایه می‌کنند که این ترفند مغازه‌هایی است که سعی در جلب اعتماد مشتری دارند نیازی به ذکر در فاکتور نیست.بعضی گاهی از فروشندگان ارائه جعبه‌ای را که روی آن نام مارک ذکر شده است،جهت ضمانت اصل بودن جنس کافی می‌دانند.

تخفیف‌های شک برانگیز

پیشنهاد تخفیف بالا از طرف فروشنده نشانه بهتر ی نیست. قیمت برندهای معتبر در تمام جای جهان همآهنگ است و هیچ فروشبرخی حق تخفیف بالا را ندارد.

وجود شعبه‌های مختلف تضمینی بر نمایندگی رسمی‌ نیست

برخی از فروشگا‌ه‌ها وجود دارند که در نقاط مختلف شهر معتبا کیفیت ترین مراکز خرید شعبه دارند.بایستی مد نظر داشته باشید که وجود شعبه‌های مختلف و همچنین دکور تضمینی بر نمایندگی رسمی‌ بودن نیست.

مطلب پیشنهادی

سرور اختصاصی ایران(قائم هاست)

سرور اختصاصی ایران سرور اختصاصی ایران با بروزترین و جدیدترین سخت افزار و ترافیک نامحدود قابل ارائه از دیتاسنترهای …