خانه / مقالات / هر خانمی چه مانتویی بپوشد؟

هر خانمی چه مانتویی بپوشد؟


مدل مانتو مجلسی زنانه

یکی از لبـاس ‌های ضروری خانم‌های ایرانی مانتو است. نکات خیلی مهمی در انتخاب مانتو وجود دارد که بستگی به اندازه قد و ترکیب اندامی شما دارد، که با رعایت این اصول می‌توانید برترین مانتو را انتخاب بکنید تا ظاهرتان متناسب دیده شد. من در اینجا مهمترین این نکات را با توجه به اعضا مفرق جهت شما شرح خواهم داد:
خانم‌های قد بلند:

لباس ی که از بالا تا پایین تکرنگ باشد به اینکه خطی یکدست ایجاد می‌کند، شما را بلندتر نشان خواهد داد. انتخاب رنگی مفرق جهت مانتو شلوارتان، باعث می‌شود که قد شما به چند قسمت مختلف تقسیم تفکیک بشود در نتیجه کوتاهتر و متناسب‌تر دیده بشوید. پس به خاطر داشته باشید هرگز مانتو شلوار یک رنگ نپوشید و سعی بکنید مانتو و شلوار و حتی کفشتان در چند رنگ مفرق ولی در یک‌هارمونی انتخاب شود. مانتوهای بسیار زیاد کوتاه نیز پاها را بلندتر از آنچه هست نشان می‌دهد بعد از پوشیدن چنین مد ‌هایی خودداری بکنید . هر مانتوی که خیلی گشاد باد کرده باشد شما را بزرگتر از آنچه که هستید نشان می‌دهد. مانتوهای دخمل انه کمردار تنگ شما را خوش اندام و قشنگ نشان می‌دهد. مانتوی که به انحناها برجستگی‌های بدن اصرار بیشتری بکند، تذکر را از قد بلند دور می‌کند و اعضا شما را متناسب‌تر نشان می‌دهد.
خانم‌های ریزه اندام کوتاه قد:

مانتوهای ساده‌ای که تنگ قالب تن هستند ، انتخاب بکنید . از پوشیدن مانتوهایی با دامن‌های بسیار زیاد گشاد کلوش خودداری بکنید . مانتو، بارانی یا پالتویی انتخاب بکنید که سایز کوچک اندازه شما باشد. چنانچه در انتخاب سایز دقت نکنید، مجبورید شانه‌های بزرگ آستین‌های بلند مانتویتان را به خیاط بسپرید تا آن را بازبینی نماید . مانتوهای بسیار زیاد بلند سبب می‌شود که کوتاهتر دیده شوید. یک مدل کوتاه تا روی زانو برای شما بسیار زیاد مناسب است. مانتویی که راه‌های عمودی باریکی دارد، باعث ایجاد خطوط عمودی بیشتری روی لباس می‌شود و درنتیجه شما را بلندتر نشان می‌دهد، همین طور این مانتوها رسمی و کلاسیک است. دقت بکنید که دامن مانتوی شما تا روی زانو باشد که به بلندتر دیده شدن شما یاری می‌کند. از پوشیدن هر مانتویی که جعبه مانند یا بسیار زیاد گشاد باشد(که شما را چاق و تپل نشان می‌دهد) یا مد ‌های چروک خودداری بکنید .
خانم‌های چاق درشت اندام:

سایز را فراموش بکنید به دوخت مانتو تذکر بکنید . هیچ کس نمی داند شما دقیقا چه سایز مانتویی بایستی بپوشید، پس تلاش بکنید تا را در لبـاس ی خیلی تنگ، در ی که کاملا متناسب اعضا شما نیست، در فشار قرار ندهید. درعوض مانتو‌هایی را انتخاب بکنید که اندازه شما دوخته شده باشد دوختش مناسب اعضا شما باشد. مانتو‌های کشی استرچ کمرهای کشی اکثرا جهت زنان درشت اعضا مناسب نیست.سعی بکنید خطوط افقی در مانتو‌یتان نباشد، راه راه پارچه‌ها، نوارها خطوط افقی شما را چاق‌تر و عریض‌تر نشان می‌دهد. مانتو‌هایی را بپوشید که خطوط و راه‌های عمودی دارند یا اصلا راه خطی ندارند. از پوشیدن مانتوهایی که جیب‌های بغل از رو دارد، خودداری بکنید مانتوهای بسیار زیاد کوتاه گزینش نکنید به دنبال مـدل ‌هایی باشید که شکاف‌های پهلو جانبی دارند، زیرا این مدل ‌ها همچنین افزایش شیکی مد بودن، به راحتی شما در حرکت کمک می‌کنند. مانتوهایی با دامن‌های کلوش یاA شکل بپوشید.
خانم‌هایی با شکم بزرگ:

از پوشیدن مانتوهای کمردار جدا خودداری بکنید . کمر باعث ایجاد جمع‌شدگی و چین در بخش شکم می‌شود دور شکم را بزرگتر از آنچه که هست، نشان می‌دهد. اما مانتوهای مـدل Wrap (مدل ی که طرف لبـاس روی طرف دیگر پیچیده می‌شود) را می‌توانید بپوشید. این مد بالاتنه باعث می‌شود که سینه شما به دو پارت تفکیک بشود و کمر معین ‌تری ایجاد نماید ، در نتیجه شکم شما کوچکتر به نظر می‌رسد. به دنبال مانتو‌های قالب تن راسته باشید که یک فرم یکدست مستقیم از شانه تا پایین پای شما ایجاد می‌کند. به طور کلی جیب، پلیسه و چین در ناحیه پشت، جلو پهلوی شکم باعث می‌شود که به سری میانی بدن شما بیشتر توجه بشود شکم شما بزرگتر به نظر برسد.
خانم‌هایی با سینه بزرگ:

مانتوهایی با بالاتنه گشاد بپوشید تا سینه‌هایتان را کوچکتر نشان بدهید.مانتو‌های تنگ، در اطراف سینه کشیده می‌شود سبب می‌شود تا افراد به این ناحیه نگاه کنند. مانتوهایی که در دو طرف دگمه دارند، سینه‌های شما را بزرگتر نشان خواهد داد. از لوازم جانبی مصرف بکنید که توجه را از سینه‌های شما دور می‌کند. با استفاده ازروسری‌های رنگی زیبا و فریبنده دیدنی یا کفش‌های قشنگ ، افراد بیشتر به آنها نگاه می‌کنند تا سینه‌های بزرگ شما. مانتوهایی با بالاتنه ساده و گشاد استفاده بکنید .جیب باعث جلب توجه به سینه‌های شما می‌شود. مانتوهای پلیسه دار و چین دار، تنها باعث می‌شود که شکل سینه شما بزرگتر نشان داده شود مانتوهایی با دامن چین دار یا پلیسه دار، توجه را از سینه‌های شما دور می‌کند شما متناسب دیده خواهدی شد.
خانم‌هایی با سینه کوچک:

مانتوهای طرح دار بپوشید. زنانی که سینه‌های کوچکی دارند، اکثرا اعضا گلابی شکلی دارند، در این صورت نیمه پایین بدن آنها از نیم تنه بالایی آنها بزرگتر و سنگینتر است. برای ایجاد تعادل، مانتوهای طرح دار رنگ روشن با شلوارهای تکرنگ و آسان بپوشید. اما طرح‌های بسیار زیاد بزرگ را برای مانتوی گزینش نکنید. درعوض مانتو‌هایی که طرح‌های مبوسیله ی دارد و نه خیلی کوچک و نه زیاد بزرگ است، گزینش بکنید . مانتوهایی بپوشید که در قسمت سینه خود تزئینات دارد. هرچیزی در ناحیه سینه سبب می‌شود که سینه‌های شما بزرگتر به نظر برسد. مدل ‌هایی که درست زیر سینه جمع می‌شود، خودبه خود سینه را بزرگتر نشان می‌دهد. پارچه‌های بافت دار یا براق در سری سینه هم همین تاثیر را دارد. دگمه، تزئینات قلابدوزی و گلدوزیراهنمای بسیار زیاد بهتر ی برای ارتقا اندازه سینه شما است. پس از مانتوهایی که تزئینات زیاد ی در بالاتنه آن به کار گرفته شده است انتخاب بکنید .

مطلب پیشنهادی

سرور اختصاصی ایران(قائم هاست)

سرور اختصاصی ایران سرور اختصاصی ایران با بروزترین و جدیدترین سخت افزار و ترافیک نامحدود قابل ارائه از دیتاسنترهای …