خانه / مقالات / آشنایی با درب ضد سرقت

آشنایی با درب ضد سرقت

از قدیم تا به امروز آدم به دنبال رفع نیازهای اولیه مانند داشتن سر پناه و سقف جهت خود و خانواده به نوعی حفظ این سر پناه از عوامل طبیعی وتجاوزبیگانگان وجدا سازی خود را با دیگران معین نماید به دور خانه خود شروع به دیوار کشیدن کرد برای اینکه از ورود افراد بیگانه و غریبه به داخل خانه پیشگیری نماید ، برای خانه در گذاشت.اما امروزه جهت بالا بردن سطح امنیت واطمینان خاطر از مانع ورود سارقین به داخل خانه،ادارجات مانند بانک ها،مکان های عمومی،مکان کار مصرف ازدرب ضد سرقت به طرز چشـم گیری افزایش یافته است.
ویژگی ها ی درب ضد سرقت :


در ضد سرقت

در ضد سرقت,درب ضد سرقت,درب های ضد سرقت

۱- پایداری درب ضد سرقت در مساوی برش های قوی، فشار بر سطح درب ضد سرقت بر گوشه‌های درب ،در زمان وقوع خسارت به ورود سارقین که مانع از تخریب درب ضد سرقت می شود.
۲- درب های ضد سرقت از استانداردهای لازم در زمان وقوع حوادث غیرقابل پیش بینی مانندریزش ساختمان،زلزله و آتش سوزی هم برخوردار بوده است.
۳- درب های ضد سرقت علاوه بر امنیت بر اساس استانداردهای محیطی همچون عایق سرما، گرما، باد رطوبت صدا طراحی ساخته شده است.
تناسب درب ها با محل مورد استفاده

قبل از انتخاب درب ضد سرقت می بایست محل مورد استفاده را بررسی کرد تا درب ضد سرقت متناسب با آن گزینش شود.در ساختار درب ضد سرقت از درب های فلزی آسان که خود درب فلزی از دولایه ورق سخت به ضخامت میلی‌متر ساخته شده است در دو طرف درب ضد سرقت نصب می شود.برای پیشگیری ازآلودگی صوتی و صدا های زندگی شهری از یک لایه عایق صدا در لایه میانی درب ضد سرقت مصرف می شود از طرفی هم برای پیشگیری از اتلاف انرژی گرمایی از عایق گرمایی در همان لایه میانی استفاده می شود.همچون اماکنی دور از حضـور جمع از عبارت ویلاها، کارخانجات، انبارها و… می‌بایست از درب‌های ضد سرقت با ویژگی‌های ویِژگزینشه مصرف شود تا امکان نفوذ سارقین بعد از برش و تخریب لایه‌های سطحی درب ضد سرقت به داخل ساختمان را غیرممکن سازند. در این گونه موارد نه تنها ضخامت لایه‌های فولادی در دو طرف درب ضد سرقت به دو میلی‌متر جمعا چهار میلی‌متر ارتقا می‌یابند بلکه لایه میانی از طریق ایجاد شبکه مستحکم فولادی به همراه تزریق مواد جهت ضد برش، ضد مته، ضد اسید و ضد تخریب در بین درب ضد سرقت تقویت گردیده است.

امکانات قابل اجرا بر روی درب ضد سرقت طبق سفارش حاوی :
درب های ضد سرقت از درجه بالای استانداردهای کیفیت برخوردار بوده مانعی مفید در مساوی سرقت است .به لحاظ ظاهر دارای طرح های زیاد زیبا است که علاوه بر صرفه جویی در هزینه نهایی ساختمان سازی، زیبا یی خیلی ی به واحدهای مسکونی جایزه می نماید.بسیاری از درب های ضد سرقت دارای سیـستم های امنیتی حفاظتی مفرق از نظر تکنولوژی به کار رفته در اجزای تشکیل دهنده آن می باشند .
انواع درب ضد سرقت
انواع درب ضد سرقت از نظرجنس
درب ضد سر​قت چوبی:
درب ضد سرقت چوبی mdf

درب ضد سرقت mdf از آهن روکش mdf ساخته می شود .درب ضد سرقت mdf ضد آب بوده و در مساوی رطوبت پایداری دارد.
درب ضد سرقت چوبی pvc

درب ضد سرقت pvc مانند درب ضد سرقت mdf ،قاب آن از جنس pvc است که بسیار زیاد جنس محکمی دارد زیرا پی وی سی از انعطاف پذیری زیادتری برخورداراست .
درب ضد سرقت چوبی hdf

اکثرا ٌ نمای کلی درب ضد سرقت چوبی از جنس M.D.F و P.V.C وH.D.F که درجهت درب های بیرونی به کار می رود و لایه میانی از جنس Honeycomb جهت عایق صدا است.این نوع درب ضد سرقتدارای طراح های گوناگون از نوع مسطح برجسته می­باشند. در این گونه درب ضد سرقت نیز یک ورق فولادی به ضخامت ۰٫۸ میلی متر کل سظح زیرین درب و ورق فولادی ۱٫۵ میلیمتر زیر روکش چارچوب را پوشانده است.
درب ضد سرقت فلزی :

چهار چوب درب ضد سرقت فلزی از جنس فولاد گرم است و رویه درب از ورق فولاد گرم با ضخامت های مختلف است .شبیه درب ضد سرقت MDF لایه میانی از جنس Honeycomb جهت عایق صدا است .روکش درب نیز با پوشش رنگ کوره ای ویا طرح چوب است .
درب ضد سرقت استیل:

چهارچوب درب ضد سرقت استیل از جنس استیل ضد زنگ است .روکش درب از ورق تمام استیل ضد زنگ ویا شیشه دو جداره است .
پاک کردن درب ضد سرقت

جهت پاک کردن درب ضد سرقت بایستی ابتدا نوع جنس درب ضد سرقت را بدانید :

برای پاک کردن درب ضد سرقت چوبی (درب ضد سرقت روکش چوبی) از پارچه نرم وتمیز استفاده بکنید .چنانچه دیدید که لکه های رنگی و یا لکه هایی که پاک کردن آن زیاد سخت می شود را می توان با شوینده های ویژه درب ضد سرقت ،آنها را تمیز پاک کرد.جهت پاک کردن درب ضد سرقت فلزی هم مانند درب ضد سرقت چوبی از همان پارچه نرم جهت خش های روی درب ضد سرقت فلزی از خمیر دندان استفاده بکنید .درب های ضد سرقت رنگ شده در کارخانه ویا روکش دار چوبی هم هر چند یکبار ممکن از رنگ ظاهری خودرا از دست بدهندکه با رنگ های براق کننده ،رنگ آنها مانند روز اول می شود.

مطلب پیشنهادی

خرید فرش عروسکی اتاق کودک | فرش کودک

خرید فرش عروسکی اتاق کودک | فرش کودک فرش اتاق کودک و فرش عروسکی مجموعه یک فرش همواره …