خانه / مقالات / قسمت‌های مختلف ساعت مچی چیست؟

قسمت‌های مختلف ساعت مچی چیست؟

ساعت مچی از پر کاربر دترین وسایلی است که امروزه مورد مصرف قرار می‌گیرد. در این مقاله اطلاعاتی در مورد اجزای اصلی ساعت مچی و نام آنها آورده شده است.

خرید ساعت مچی مردانه ارزان

فروشگاه ثنا,خرید ساعت مچی مردانه اصل,خرید ساعت مچی مردانه ارزان,خرید ساعت مچی مردانه

قبل از ابداع ساعت‌های مچی، از ساعت‌های قابل حمل کوچکی مصرف می‌شد. این ساعت‌ها اولین بار در قرن پانزدهم در اروپا ظهور کردند در جیب حمل می‌شدند.
وقتی که خود را در آشفتگی، عجله، هرج و مرج زندگی شلوغ روزمره گم می‌کنیم، چه چیزی می‌تواند یاری کند که زمان را در دست داشته باشیم به کار ‌های روزانه‌ی برسیم؟ با اینکه امروزه افراد از ساعت‌های دیواری، موبایل یا ساعت موجود در گوشه‌ی سمت راست صفحه‌ی رایانه خود مصرف می‌کنند ولی هنوز بسیاری نیز می باشند که از ساعت‌های کوچک مچی بسته شده بر دست چپ مصرف می‌کنند.
ساعت مچی از مدت‌های زیاد پر کاربر دترین وسیله بوده است. حتی با پیشرفت‌های تکنولوژیکی اخیر ظهور وسایلی که توانایی نشان دادن زمان را داشتند، ساعت مچی نیز چنان به عنوان وسیله‌ای پر اهمیت شناخته می‌شود.
با اینکه ساعت مچی وسیله‌ای آسان به نظر می‌رسد ولی از پارت ‌های مختلف ی تشکیل شده که به طور پیچیده به وصل شده کل آن را ساخته‌اند. در پارت ‌های زیر به یاری شکل به اجزای مختلف آن نگاهی انداخته ارزش هر یک از آنان را درک می‌کنیم.
ساعت مچی تاریخچه‌ی زیاد دارد در هزاران مدل مختلف موجود است که هر کدام از اینها اجزا و ویژگی‌های منحصر به فرد را دارند. برای اینکه این متن تمام آنها را پوشش دهد، اجزای عمومی که تقریباً در تمام ساعت‌ها وجود دارد آورده شده است. ابتدا سری ‌های اصلی ساعت آنالوگ و پس ساعت دیجیتالی ارزیابی شده است.
اجزاء ساعت آنالوگ :

? صفحه مدرج ساعت: در صفحه‌ی مدرج ساعت، نشانه‌های ساعت، عقربه‌�آن را در تاریکی قابل خواندن می‌کند.
? کاور صفحه: گاهی ساعت‌های دیجیتالی یک کاور صفحه روی LCD دارند. این کاور کل صفحه نمایش را به قسمت ‌های مختلف تقسیم می‌کند و حتی حاوی علائمی جهت نشان دادن پارت ‌های مختلف است.
? دکمه‌های فشاری: این ساعت‌ها ً تعدادی دکمه‌ی فشاری در هر دو طرف کناره‌های بدنه‌ی دارند. این دکمه‌ها را می‌توان چندین بار فشار داد. جهت فعال کردن گاهی ویژگی‌ها مثل توقف ساعت، تقویم، نور پشت و . . . که در ساعت تعبیه شده است باید دکمه‌ها را فشار داد نگه داشت.
هم چنین این دکمه‌ها جهت تنظیم زمان، تاریخ، روز دیگر تنظیمات به کار می‌روند و به جای پیچ‌های تنظیم قدیمی که در ساعت‌های آنالوگ وجود داشتند قرار گرفته‌اند.

مطلب پیشنهادی

سرور اختصاصی ایران(قائم هاست)

سرور اختصاصی ایران سرور اختصاصی ایران با بروزترین و جدیدترین سخت افزار و ترافیک نامحدود قابل ارائه از دیتاسنترهای …