خانه / دسته‌بندی نشده / قدرت های مخفی نوارآدرس مرورگر کروم

قدرت های مخفی نوارآدرس مرورگر کروم

در نگاه اول ممکن است خیال بکنید که نوار آدرس کروم کار بسیاری برای شما انجام نمی دهد.

در نگاه اول ممکن است خیال بکنید که نوار آدرس کروم کار بسیاری برای شما انجام نمی دهد. مطابق معمول باید آدرس وبسایت دلخواه را تایپ بکنید و این مرورگر شما را به آن آدرس می برد. ولی اگر بدانید چگونه باید از آن استفاده بکنید ، نوار آدرس کروم از پس کار های بیشتری هم برمی آید.در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از با اهمیت ترین ترفند ها یی را که در نوار آدرس مرورگر گـوگل کروم امکان اجرا دارد و اقطعا لا تهم اکنون از آن غافل بوده اید، نقد کنیم.

تمام اطلاعات امنیتی یک وب وبسایت را مشاهده بکنید :

چنانچه به سایت مشکوکی برخوردید خواستید از عملکردی که در حال انجام است اطلاع یابید، روی علامت قفل یا آیکن صفحه در گوشه سمت چپ نوار آدرس کلیک بکنید . حال می توانید کوکی ها را ببینید، جاوا اسکریپت را بلاک بکنید ، پنجره های پاپ آپ را غیر فعال بکنید مسائل بیشتر.

تبدیل واحد ریاضی:

می توانید عملیات پایه ای تبدیل واحد و محاسبات ریاضی را بدون حتی فشار دکمه Enter با نوار آدرس کروم به دست آورید. برای تبدیل واحد های اندازه گیری به این صورت عمل بکنید :

۵۰ c = f۵۰ feet = inches

باز کردن پنجره ایمیل جدید :

جمله :mailto را در نوار آدرس تایپ بکنید تا یک پنجره جدید ارسال ایمیل بر پایه کلاینت پیش فرض ایمیل شما در سیسـتم علت باز شود.

پنجره مرورگر را به دفترچه یادداشت تبدیل بکنید :

اگر رفیق دارید صفحه خالی و جدید مرورگر خود را به دفترچه یادداشت تبدیل بکنید ، تنها لازم است این کد را در نوار آدرس تایپ یا آن را به عنوان بوک مارک اضافه بکنید :

data:text/html,

به شما صفحه ای سفید، تمیز خالی داده می شود تا هر چیزی را به راحتی تایپ بکنید .

تبدیل مرورگر اینترنت به مرورگر فایل:

می توانید در ویندوز C:/ و در مک یا لینوکس از file://localhost استفاده بکنید تا مرورگر فایـل شما حاضر شود. همین طور می توانید برای باز کردن هر فایـل دیگر، آن را بگیرید و در نوار آدرس کروم رها بکنید .

جست وجو در وب سایت:

در گـوگل با جمله “:Site” می توانید به دنبال وبسایت های ویژه بگردید ولی راه حل آسان تر آن در نوار آدرس کروم وجود دارد.به گزارش zoomit ،با تایپ آدرس کامل یک وب سایت و فشردن دکمه Tab، می توانید با ادامه نوشته خود در آن وبسایت جست وجو بکنید .

جست وجو در جیمیل یا گوگل درایو:

چنانچه قصد جست وجو در جیمیل یا گوگــل درایو را داشته باشید، به چندین کلیک صبر خیلی برای رسیدن به صفحه جست وجوی آن سرویس نیاز دارید. اما در نوار آدرس کروم به راحتی می توانید به دنبال مسائل ی خاص مستقیم در سرویس های جیمیل یا گـوگل درایو بگردید. بدین شکل عمل بکنید :

۱. روی نوار آدرس کلیک راست مورد “Edit Search Engines” را گزینش بکنید .

۲. امکان جست وجوی دیگری با نام Google Drive را اضافه بکنید .

۳. کلمه بین بر گزینش بکنید که به یاد ماندنی باشد، مثل “Gdrive”.

۴. این آدرس را وارد بکنید :

http:/drive.google.com/?hl=en&tab=bo#search/%s۰۳۹;>http:/drive.google.com/?hl=en&tab=bo#search/%s

می توانید همین کار را برای جیمیل انجام دهید، با وارد کردن این آدرس:

http:/ mail.google.com/mail/ca/u/۰/#apps/%s

هم اکنون هر گاه که لازم داشتید به صورت مستقیم در جیمیل یا گوگل درایو به جست وجو بپردازید، تنها لازم است آدرس gmail.com یا docs.google.com را تایپ بکنید و کلید Tab صفحه کلید را فشار دهید تا محل جست وجوی شما در نوار آدرس کروم فراهم شود.

باز کردن لینک در یک اهمیت معین بین تب ها

اگر رفیق دارید اهمیت یک تب را تغییر دهید، می توانید آدرس آن وب وبسایت را با گرفتن رها کردن به اهمیت ویِژگزینشه بین تب های باز شده تغییر دهید.

جست وجوی کلمات با کشیدن رها کردن

چنانچه طرفدار به کات و پیست کردن برای جست وجوی کلمات نیستید، یا این که به طور کلی کلیک راست ماوس را رفیق ندارید، می توانید با برجسته کردن آن کلمه پس کشیدن رها کردنش در نوار آدرس کلمه دلخواه را جست وجو بکنید .

مطلب پیشنهادی

فیس بوک چیست؟ و چگونه یک اکونت در آن درست کنیم؟

فیس بوک چیست؟خرید vpnفیس بوک بزرگترین و محبوب ترین شبکه اجتماعی حال حاضر است. در …